Daimler w Jaworze
pomoc: ponad 80 mln zł

W czwartek premier Beata Szydło ogłosiła zakończenie negocjacji dot. lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki w Jaworze, około 70 km na zachód od Wrocławia, którą będzie realizował koncern Mercedes. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

W fabryce będą wytwarzane czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz.

Ile dostanie niemiecki koncern za budowę fabryki silników, w której produkcja ma ruszyć w 2019 r.? Według rządowych źródeł, budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze zostanie wsparta pomocą publiczną. W toku negocjacji ustalono, że jej wartość nie przekroczy równowartości w złotych polskich kwoty 18,75 mln euro, czyli ponad 80 mln zł.

Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 mld zł.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
romek
2017-08-13 14:59
Wspaniala sprawa!!.Jestem za,gdyz nasi ludzie poznaja nowe technologie,za chwile beda tworzyc firmy kooperujace i powstanie znacznie wiecej miejsc pracy.Tylko przyklasnac dla kazdego rzadu,ktory popiera sciaganie inwestycji z zewnatrz,oczywiscie zaawansowanych technologicznie.
kil
2017-08-08 11:00
za chwile się zwiną jak unia pokarze gdzie nasze miejsce
Le
2017-08-08 10:29
Czyli dostaną grunty za darmo i zwolnienie z opłat i tania siłę roboczą, a to co zainwestują mogą w każdej chwili zdemontować i zawieźć gdzie indziej ..Dlaczego Polacy nie mają takich samych warunków do inwestowania? we własnym kraju?
Pokaż wszystkie komentarze (117)