Notowania

samospalenie
29.10.2011 13:37

Dalajlama obwinia Pekin za samopodpalenia Tybetańczyków

Chiny muszą zrozumieć, co jest prawdziwym powodem tych śmierci - powiedział duchowy przywódca Tybetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ahinsajain/CC/Flickr)

*Dalajlama wskazał _ bezwzględną politykę _ Chin w kwestii wolności religijnej jako powód samopodpaleń, których w ostatnich miesiącach dokonało dziewięcioro Tybetańczyków. *

Dalajlama wezwał Chiny do zmiany polityki. Chiny muszą zrozumieć, _ co jest prawdziwym powodem tych śmierci _, a jest nim _ zła, bezwzględna, nielogiczna polityka _ na terenach zamieszkanych przez Tybetańczyków - podkreślił dalajlama w Tokio, dokąd przybył, by spotkać się z ofiarami tsunami, które nawiedziło Japonię w marcu.

Podobne stanowisko wyraziła niedawno Amnesty International podkreślając, że Chiny powinny pozwolić Tybetańczykom praktykować swą religię, bo obecna polityka Pekinu może _ pogłębić resentymenty _ etniczne w kraju.

Seria samopodpaleń spotkała się z potępieniem ze strony chińskich władz. Ich zdaniem są to akty terroru podsycane przez otoczenie Dalajlamy.

Rząd tybetański na uchodźstwie nazwał samopodpalenia _ tragicznymi czynami _ i zwrócił się do społeczności międzynarodowej, by naciskała na Pekin w sprawie dialogu na temat polityki w regionach tybetańskich.

ZOBACZ WYSTĄPIENIE RÓŻY THUN W SPRAWIE TYBETU:

Oprócz tybetańskiego regionu autonomicznego, prefektury zamieszkane w większości przez Tybetańczyków znajdują się także w prowincjach Syczuan, Yunnan, Qinghai i Gansu.

Więcej o Dalajlamie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t92509.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podarta;fotografia;dalajlamy;protesty,31,0,924191.html) Podarta fotografia Dalajlamy. Protesty Około dwieście osób demonstrowało domagając się powrotu Dalajlamy do Tybetu.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/133/100229_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/dalajlama-jak-che-guevara-bez-karabinu,0,866538.html) Dalajlama jak Che Guevara bez karabinu Nazywa siebie marksistą, ale walczy z komunistycznym imperium, sprzeciwia się przemocy, choć rozumie zabójstwo bin Ladena. Jest kontrowersyjnym politykiem, ale i ikoną popkultury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t134851.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dalajlama;idzie;na;swiecka;emeryture,158,0,791454.html) Dalajlama idzie na świecką emeryturę Tybet czekają wybory, bo dotychczasowy przywódca odchodzi na emeryturę.
Tagi: samospalenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz