Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dane gus
18.03.2013 08:23

Dane GUS. Co z zatrudnieniem i wynagrodzeniem?

To nie będą zbyt dobre informacje - spodziewają się analitycy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kadmy/iStockphoto)

*To nie będą zbyt dobre informacje - spodziewają się analitycy. Chodzi o dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia, które ma dziś podać GUS. *

Według analityków wynagrodzenie w przedsiębiorstwach może wzrosnąć ponad inflację, która w lutym wyniosła 1,3 procent, ale wszystko wskazuje na to, że zatrudnienie w firmach spada.

Analitycy wyjaśniają, że przy bezrobociu wynoszącym ponad 14 proc. trudno się spodziewać, by płace rosły. Oczekują, że średnie wynagrodzenie w firmach wzrośnie o 2,5 - 2,7 proc. w skali roku. Niby nieźle, bo wyżej od inflacji, ale wchodzą w to premie roczne.

-_ Naprawdę nie można z tego wyciągać żadnych optymistycznych wniosków - mówi Piotr Kuczyński z firmy doradczej Xelion. Analityk nie spodziewa się też zaskakujących danych o zatrudnieniu. - Przedsiębiorcy po pierwsze nie zatrudniają, a po drugie również są spore zwolnienia w wielu branżach. Nie będą to dobre dane - _podkreśla Kuczyński.

O tym, czy prognozy potwierdziły się, dowiemy się po godz. 14, kiedy GUS opublikuje dane na temat przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia w przedsiębiorstwach w lutym.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe dane z rynku pracy. Olbrzymie zaskoczenie Zobacz, ile wynosi obecnie średnia pensja i co prognozują eksperci.
Pensje są wyższe niż przed rokiem. Zobacz, jak wzrosły Główny Urząd Statystyczny opublikował też najnowsze dane o zatrudnieniu.
Fatalne wieści na temat zarobków Polaków GUS opublikował właśnie informacje na temat wynagrodzeń. Sprawdź, ile wyniosła przeciętna pensja w styczniu.
Tagi: dane gus, gus, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz