Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zarobki w polsce
17.04.2013 14:08

Dane GUS. Wynagrodzenia w Polsce w marcu w górę, ale...

Główny Urząd Statystyczny opublikował także bardzo słabe informacje o zatrudnieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu 2013 roku wyniosło 3.832,81 złotych, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 1,6 procent, a w ujęciu miesięcznym wzrosło o 3,3 procent - podał Główny Urząd Statystyczny.

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że wynagrodzenie w marcu wzrosło o 2,7 procent rok do roku, a w ujęciu miesięcznym wzrosło o 4,5 procent.

Przeciętne wynagrodzenie bez wypłat z zysku wyniosło w marcu 3.831,84 zł i wzrosło w ujęciu rocznym o 1,7 procent, a wobec lutego wzrosło o 3,3 procent.

GUS podał także, że w przedsiębiorstwach w marcu było zatrudnionych 5.488,9 tys. osób, czyli zatrudnienie spadło o 0,9 procent rok do roku, a w ujęciu miesięcznym spadło o 0,2 procent.

Analitycy prognozowali, że zatrudnienie w marcu roku spadło w ujęciu rocznym o 0,9 procent oraz spadło o 0,2 procent miesiąc do miesiąca.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalne wieści na temat zarobków Polaków GUS opublikował właśnie informacje na temat wynagrodzeń. Sprawdź, ile wyniosła przeciętna pensja w styczniu.
Firmy już nie chcą zatrudniać pracowników Najnowsze dane GUS. Do Polski nadciąga druga fala kryzysu?
Kryzys? Sprawdź, gdzie w Polsce zarabia się najlepiej Na tych stanowiskach można zarobić średnio od 10 do ponad 32 tysięcy złotych miesięcznie.
Tagi: zarobki w polsce, wynagrodzenia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz