Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fryzjer
22.01.2013 06:25

Dania wprowadza równouprawnienie w salonach fryzjerskich

Rada ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn zareagowała na skargę klientki salonu, w którym strzyżenie kobiet oferuje się za 528 koron (94 dol.), a strzyżenie mężczyzn za 428 koron.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maltman23/CC/Flickr)

Duńskie gremium pilnujące przestrzegania równości płci orzekło, że różnicowanie stawek za ostrzyżenie kobiety i mężczyzny jest nielegalne. Organizacja fryzjerów protestuje, uznając takie stanowisko za _ absurdalne _.

Rada ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn zareagowała na skargę klientki salonu fryzjerskiego, w którym strzyżenie kobiet oferuje się za 528 koron (94 dol.), a strzyżenie mężczyzn za 428 koron - plus specjalny dodatek, jeśli klient jest długowłosy. Salon ma tej klientce wypłacić 2,5 tys. koron (450 dol.) odszkodowania.

Connie Mikkelsen, szefowa duńskiej organizacji fryzjerów, wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że kobieca fryzura zabiera fryzjerowi po prostu więcej czasu niż męska. Decyzję rady zaskarżono i teraz sąd będzie musiał określić, czy stawki fryzjerów mają być określane na podstawie czasu poświęcanego na ostrzyżenie klientki/klienta, bądź długości włosów.

_ - Mierzenie czasu wywoła dyskusje na temat długości włosów - jakie włosy są średnio długie, a jakie długie. Skończy się to serią konfliktów z klientami _ - ostrzegła Mikkelsen.

Czytaj więcej w Money.pl
Przeżyli, bo spadli na pole kukurydzy Obaj mężczyźni przeżyli, bo pole kukurydzy, na które spadł Learjet, złagodziło upadek.
Ambasada zakazała im noszenia jarmułek? Władze Izraela rekomendują swym obywatelom, by nie nosili w sposób widoczny biżuterii z gwiazdą Dawida.
Polacy kradną im auta? Ambasador oburzony Największy dziennik kopenhaski Jyllands-Posten opisuje kontrowersje wokół kradzionych duńskich samochodów trafiających do Polski.
Tagi: fryzjer, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz