Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.05.2005 12:27

Danuta Huebner ma nadzieję na pozytywny wynik referendum unijnego we Francji

Komisarz Danuta Huebner wyraziła nadzieję, że Francuzi w dzisiejszym referendum przyjmą Traktat Konstytucyjny. Jej zdaniem, są w tym dokumencie zapisy, których Francuzi nie mogą ignorować. Dotyczy to, na przykład, Karty Praw Podstawowych, która po przyjęciu Konstytucji Europejskiej staje się dokumentem wiążącym, a nie tylko deklaracją.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisarz Danuta Huebner wyraziła nadzieję, że Francuzi w dzisiejszym referendum przyjmą Traktat Konstytucyjny. Jej zdaniem, są w tym dokumencie zapisy, których Francuzi nie mogą ignorować.

Dotyczy to, na przykład, Karty Praw Podstawowych, która po przyjęciu Konstytucji Europejskiej staje się dokumentem wiążącym, a nie tylko deklaracją. Ponadto Konstytucja zapewni bardziej sprawne funkcjonowanie rozszerzonej Unii. Zdaniem Danuty Huebner, traktat jest potrzebny Europie wobec stojących przed nią wyzwań.

Francuski rząd wyklucza możliwość powtórzenia referendum, jeśli jego wynik będzie negatywny. Premier Jean-Pierre Raffarin podkreślał, że nie będzie drugiej tury, nawet jeżeli inne państwa europejskie przyjmą konstytucję.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz