Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Darmowe podręczniki. Tusk: kończymy druk pierwszej części elementarza

- Chciałbym zacząć od pochwalenia minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej - powiedział premier. Podkreślił, że zaczyna od manifestu radości, bo - jak zaznaczył - niewielu sądziło, że uda się ten projekt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komisja Europejska)

Kończymy druk pierwszej z czterech części podręcznika dla uczniów klas I szkół podstawowych - poinformował premier Donald Tusk na konferencji prasowej po dzisiejszym posiedzeniu rządu.

_ Chciałbym zacząć od pochwalenia minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej _ - powiedział premier. Podkreślił, że zaczyna od _ manifestu radości _, bo - jak zaznaczył - niewielu sądziło, że uda się ten projekt przeprowadzić. _ Wydawnictwa, które do tej pory zarabiały na podręcznikach, uruchomiły poważną machinę przeciw temu projektowi _ - dodał Tusk.

Poinformował, że nakład pierwszej części _ Naszego elementarza _ wynosi 600 tys. egzemplarzy.

_ Nasz elementarz _ przygotowywany jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. 1 września ma trafić do uczniów rozpoczynających naukę w I klasach szkoły podstawowej. Pierwszaki dostaną go bezpłatnie, książka będzie własnością szkoły, która ma służyć co najmniej trzem rocznikom dzieci. Dlatego w elementarzu zostawiono miejsce, w którym kolejni uczniowie, korzystający z książki, będą mogli umieścić swoje imiona i nazwiska. _ Z tego podręcznika korzysta Donald Tusk - dostałem taki wpis _ - powiedział premier.

Przypomniał, że zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty w 2017 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli korzystać z darmowych podręczników udostępnianych im przez szkoły. _ Z punktu widzenia rodziców to fajna rewolucja, bo wiecie sami, ile pieniędzy na podręczniki trzeba było wydawać _ - powiedział premier. Podkreślił, że elementarz _ jest naprawdę bardzo fajny _.

Nowelizacja ustawy dotycząca darmowych podręczników będzie przedmiotem prac Senatu na posiedzeniu, które rozpocznie się w środę. Uzupełnia ona i rozszerza uchwaloną w lutym nowelizację umożliwiającą MEN zlecenie przygotowania i wydania podręczników.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: darmowe podręczniki dla uczniów, podręczniki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wywiad, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz