Notowania

budżet
09.10.2008 07:35

Debata budżetowa w Sejmie. Będzie gorąco

Wskaźniki makroekonomiczne są przyjęte na wyrost - ocenia projekt budżetu opozycja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Sejm zajmie się dziś rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2009. Przewiduje on wzrost PKB o 4,8 procent, a inflację określa na poziomie 2,9 procent. *

Według projektu deficyt budżetowy w przyszłym roku wyniesie 18 miliardów 200 milionów złotych, czyli o jedną trzecią mniej niż w roku bieżącym.
Jakub Szulcz PO przyznaje, że rządowy projekt budżetu jest trudny, bo uwzględnia trudniejsze niż w tym roku warunki ekonomiczne. Poseł dodaje jednak, że projekt jest przy tym bardziej ambitny:

Rządowy projekt budżetowy krytykuje opozycja. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarkiMaks Kraczkowskiz PiS podkreśla, że jest to budżet kontynuacji, a nie rewolucji zapowiadanej przez PO:

Jak przyznaje poseł SLDMarek Wikiński, budżet na 2009 rok nie jest zły, ale nie spełnia oczekiwań jego klubu. Dlatego też Lewica zapowiedziała poprawki do rządowego projektu:

Zgodnie z konstytucją, parlament ma na prace nad budżetem cztery miesiące. Jeżeli w tym czasie nie trafi do prezydenta, może on w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Rząd przyjął projekt budżetu na przyszły rok ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;przyjal;projekt;budzetu;na;przyszly;rok,43,0,368939.html )
* [ Kryzys wymusi zmiany w budżecie? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;wymusi;zmiany;w;budzecie,31,0,375071.html )
* [ Kryzys nam nie grozi. Ożywienie przyjdzie wiosną ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;nam;nie;grozi;ozywienie;przyjdzie;wiosna,235,0,374507.html )
* [ Rynki akcji czekają na impuls ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rynki;akcji;czekaja;na;impuls,176,0,374960.html )
* [ Prezydent: Kryzys ma niepokojące rozmiary ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;kryzys;ma;niepokojace;rozmiary,112,0,374384.html )
Tagi: budżet, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz