Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Debata ekonomistów. Bez Jacka Rostowskiego będzie ułomna

0
Podziel się:

Debata ekonomistów bez udziału ministra finansów będzie ułomna - uważa doradca prezydenta. Zobacz, kogo jeszcze zabraknie.

Debata ekonomistów. Bez Jacka Rostowskiego będzie ułomna
(Reporter)

_ - Największym mankamentem tej debaty jest niezaproszenie ministra finansów - _powiedział * *doradca prezydenta Tomasz Nałęcz pytany o zaplanowaną na jutro debatę o programie gospodarczym PiS, z udziałem ekonomistów.

_ -To tak jakby dyskutować o pieczeniu chleba i piekarza nie zaprosić. Bez ministra finansów ta debata jest bardzo ułomna, zamienia się w naukowe seminarium. Obecność ministra finansów czyniłaby tę debatę bardziej osadzoną w realiach rządzenia państwem - uważa polityk. _

_ - To trochę wskazuje na intencje, że chodzi bardziej o spektakl działań opozycji niż o rzeczywistą debatę nad stanem finansów i gospodarką państwa. Ale każdy gospodarz ma prawo i do zaproszenia gości i do podania na stole własnych potraw. Mnie przy tym stole bardzo brakuje ministra finansów, bo jego udział byłby tam niesłychanie pożądany - dodał Nałęcz. _

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/189/m245181.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kaczynski;nie;zaprosilismy;rostowskiego;bo;chcemy;powaznej;debaty,245,0,1155829.html) *Prezes PiS: Rostowski jest niepoważny * Obecny minister finansów nie znalazł się wśród zaproszonych na debatę, 39 ekonomistów. - Pytanie brzmi, czy pan prezes (Jarosław Kaczyński)
, jeżeli wysłucha głosów krytycznych w tej debacie, to zmieni swoje propozycje ekonomiczne, czy nie. Jeśliby się okazało, że rzeczywiście pod wpływem opinii ekspertów pan prezes Kaczyński i PiS jest w stanie zmienić swoje propozycje, to znaczy, że debata ma sens - uważa doradca prezydenta. _

_ - Jeśli się okaże, że w tej debacie będą padały różne krytyczne wypowiedzi na temat programu PiS-u, a ta propozycja zostanie niezmienna, to znaczy, że zaproszeni tam ekonomiści zostali użyci w roli halabardników, z którym prezesowi ma być po prostu do twarzy. _

W poniedziałkowej debacie na pewno nie weźmie udziału ekonomista Ryszard Petru. Jak napisał w liście do Jarosława Kaczyńskiego opublikowanym na bblog.pl_ , debata ekonomiczna o Polsce powinna rozpocząć się od diagnozy sytuacji, następnie określenia oczekiwanych do osiągnięcia celów i na tej podstawie dobrania odpowiednich środków do ich realizacji. Inaczej dyskusja jest albo zbyt jednostronna lub też nie podejmuje najważniejszych wyzwań. _Ryszard Petru uznał, że jego udział w spotkaniu byłby bezcelowy.

Czytaj więcej w Money.pl
30 ekspertów na debacie PiS. Kilku odmówiło, Rostowski niezaproszony Leszek Balcerowicz, Marek Belka oraz Grzegorz Kołodko nie przyjdą - wymienia Beata Szydło z PiS.
Balcerowicz powiedział, co myśli o debacie PiS Prawo i Sprawiedliwość chce, by w debacie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego uczestniczyli czołowi ekonomiści.
Ale o co chodzi? Ekonomiści o propozycjach Jarosława Kaczyńskiego - _ Większego bezsensu jeszcze nie słyszałem _ - ekspert ostro o pomyśle prezesa PiS. Padają też słowa pochwały.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)