Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Debata o OFE: Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u

0
Podziel się:

Ponad połowa Polaków chce mieć wybór, czy odkładać na emeryturę w OFE, czy tylko w ZUS-ie.

Debata o OFE: Polacy chętnie przeniosą się do ZUS-u
(Maj/Reporter)

Ponad połowa Polaków chce mieć wybór, czy odkładać na emeryturę w OFE, czy tylko w ZUS-ie. Takie są wyniki sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Homo Homini.

Przeciwko wyborowi była jedna trzecia uczestników sondażu - donosi Dziennik Gazeta Prawna, na zlecenie której został przeprowadzony sondaż. Gdy jednak ankieterzy zapytali respondentów, jaką decyzję by podjęli, to 46 procent odpowiedziało, że przeniosłoby się do ZUS-u, a 44 procent - że zostałoby w OFE. 10 procent ankietowanych nie miało wyrobionego zdania.

_ - Ci, którzy lubią mieć wybór, niekoniecznie stawiają na ZUS _ - tak wyniki sondażu komentuje rzecznik ubezpieczonych Aleksandra Wiktorow.

Zdaniem Wiktora Wojciechowskiego z Invest-Banku, wyniki byłyby inne, gdyby część kapitałowa systemu emerytalnego była dostosowana do wieku osób pracujących i wraz ze zbliżaniem się ich do emerytury, w portfelu wzrastałby udział bezpiecznych papierów wartościowych.

Według _ Dziennika Gazety Prawnej _, możliwość wyboru między ZUS-em a OFE ma być jedną z propozycji w rządowym przeglądzie systemu emerytalnego. Jego wyniki mają być znane w maju. Za dobrowolną przynależnością do OFE jest także opozycja.

Czytaj więcej w Money.pl
ZUS czy OFE. Sami wybierzemy? _ Państwo kiedyś tolerowało oszukańcze kampanie reklamowe OFE. Dlatego dzisiaj ma obowiązek sfinansować kampanię, która pokaże na czym rzecz polega _.
OFE albo ZUS. Będziemy mieć wybór? Obywatele powinni mieć wybór, czy chcą oszczędzać na emeryturę w ZUS-ie, czy w Otwartych Funduszach Emerytalnych.
Takiej zgody jeszcze nie było. Politycy o OFE Przebudowa systemu emerytalnego czy likwidacja OFE? Zobacz, co politycy chcą zrobić z naszymi pieniędzmi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)