Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Debata o OFE. Wojciech Kowalczyk ujawnia, kiedy rząd ogłosi zmiany

0
Podziel się

- Mamy zaprezentowane trzy warianty zmian w OFE. One są nadal aktualne. Będą bazą do wypracowania ostatecznego rozwiązania - powiedział Wojciech Kowalczyk.

Debata o OFE. Wojciech Kowalczyk ujawnia, kiedy rząd ogłosi zmiany
(mf.gov.pl)
bErjKbfp

Na początku września zostanie zaprezentowane konkretne rozwiązanie w sprawie OFE, trzy wcześniej prezentowane warianty są nadal w grze - poinformował dziennikarzy wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.

_ - Do końca sierpnia zakończymy konsultacje ws. zmian w OFE i na początku września zostanie zaprezentowane konkretne rozwiązanie. Mamy zaprezentowane trzy warianty zmian w OFE. One są nadal aktualne. Będą bazą do wypracowania ostatecznego rozwiązania _ - powiedział.

Na początku lipca rząd zarekomendował przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym: likwidację obligacyjnej części OFE, dobrowolność udziału w OFE i dobrowolność udziału w OFE z dodatkową składką.

bErjKbfr
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m247767.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministerstwo;finansow;jest;zadowolone;z;realizacji;swoich;zadan,180,0,1237684.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Podtrzymują prognozy, mimo komentarzy RPP Zdaniem Wojciecha Kowalczyka nie widać wycofywania inwestorów zagranicznych po ostatnich danych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/m270244.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polski;dlug;publiczny;tak;ministerstwo;finansow;chce;go;obnizyc,229,0,1357541.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak chcą obniżyć dług publiczny o 6,8 mld zł Rząd zajmie się różnicami między kosztem wykupu papierów wartościowych przez Skarb Państwa a oprocentowaniem lokat, na których jednostki te lokują niewykorzystane środki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m275757.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cbos;polacy;krytyczni;wobec;propozycji;o;ofe,1,0,1354753.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) CBOS: Polacy krytyczni wobec propozycji o OFE Tylko 9 procent uważa, że kierunek zmian jest właściwy, wynika z badania.
bErjKbfS
emerytury
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)