Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Debiut JSW opóźni się najwyżej o tydzień"

0
Podziel się

Debiut giełdowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który jest zaplanowany na 30 czerwca, może opóźnić się najwyżej o tydzień - oświadczył prezes spółki Jarosław Zagórowski.

"Debiut JSW opóźni się najwyżej o tydzień"
(jsw.pl)
bDzZdKUR

Debiut giełdowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który jest zaplanowany na 30 czerwca, może opóźnić się najwyżej o tydzień - oświadczył prezes spółki Jarosław Zagórowski.

- _ Ofertę mamy przygotować w czerwcu, a o dokładnym terminie debiutu zadecydują resort skarbu i doradcy. Może rzeczywiście będzie kilka dni opóźnienia, jeden-dwa, góra tydzień. Jednak sam debiut to już element techniczny. Oferta będzie w czerwcu _ - powiedział Zagórowski.

Z kolei wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska stwierdziła, że debiut Jastrzębskiej Spółki Węglowej na giełdzie 30 czerwca nadal jest realny, a jeśli się przesunie, to o nie więcej niż dwa-trzy dni. Prospekt emisyjny spółki jest dobrze przygotowany i procedura w KNF powinna przebiegać bez zakłóceń. Dodała, że book-building możliwy jest w drugiej połowie czerwca.

bDzZdKUT

5 maja związkowcy z JSW parafowali porozumienie dotyczące gwarancji pracowniczych i na najbliższym posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego chcieliby je ostatecznie podpisać. Do uzgodnienia i podpisania pozostały jeszcze porozumienia w pozostałych trzech obszarach rozmów.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jsw;idzie;jednak;na;gielde;decyzja;zapadla,26,0,827930.html) JSW idzie jednak na giełdę. Decyzja zapadła
Związki uważają, że kolejne porozumienia powinny zapewniać wprowadzenie zmian w statucie JSW, zabezpieczających realizację postanowień strategii dla górnictwa do 2015 roku, gwarancje utrzymania pełnego władztwa korporacyjnego Skarbu Państwa w JSW oraz gwarancje powoływania członków rady nadzorczej i członka zarządu spółki z wyboru załogi.

Chodzi również o gwarancje wydania wszystkim pracownikom akcji pracowniczych oraz uzgodnienia zasad podziału walorów pomiędzy osoby uprawnione oraz pracowników nieuprawnionych, a także o wzrost wynagrodzenia zasadniczego w JSW o 10 proc.

W miniony czwartek minister gospodarki Waldemar Pawlak podpisał uchwały walnego zgromadzenia dotyczące zgody na upublicznienie JSW. Firma złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny w związku z planowaną na czerwiec publiczną ofertą akcji. Wcześniej Pawlak zwlekał z tą decyzją, czekając na porozumienia ze stroną społeczną. Dotąd parafowano jedno z nich - dotyczące gwarancji pracowniczych.

bDzZdKUZ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t138887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zdradzili;kiedy;oglosza;strajk;w;jsw,218,0,828890.html) Zdradzili, kiedy ogłoszą strajk w JSW Jeśli do końca maja nie dojdzie do podpisania wszystkich porozumień w związku z prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przeprowadzimy strajk generalny - ostrzegają związkowcy z JSW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;zablokuja;wysylki;wegla;licza;na;rzad,32,0,817952.html) Nie zablokują wysyłki węgla. Liczą na rząd Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą dziś spotkać się z przedstawicielami rządu i omówić planowaną prywatyzację spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/buzek;zwiazki;maja;prawo;do;takich;reakcji,71,0,814919.html) Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.
bDzZdKVu
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)