Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Decyzja prokuratury w sprawie Kaczyńskiego to atak polityczny"

0
Podziel się:

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych
prezesa PiS.

"Decyzja prokuratury w sprawie Kaczyńskiego to atak polityczny"
(Witold Rozbicki/Reporter)
bFfYrDXF

Wszczęcie śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego to _ szukanie haków _ - powiedział w szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Żadnej darowizny od klubu dla prezesa PiS nie było - przekonywał.

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieujawnienia w oświadczeniach majątkowych Jarosława Kaczyńskiego ponad 400 tys. zł darowizny od klubu parlamentarnego PiS na koszty adwokackie.

Błaszczak skomentował, że jest to _ szukanie haków na lidera opozycji _. _ Będą jeszcze takie ataki. Jestem przekonany, że to nie ostatni. Wtedy, kiedy koalicja rządząca dołuje w sondażach, takie ataki będą _ - zaznaczył.

bFfYrDXH

_ - Żadnej darowizny dla Jarosława Kaczyńskiego nie było. Panowie, między innymi pan Rafał Rogalski, mieli podpisaną umowę z klubem parlamentarnym. Umowa dotyczyła podejmowania czynności prawnych związanych z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński jest posłem, płaci składkę na równi z innymi posłami. Z tych składek była finansowana działalność mecenasa Rogalskiego. Wszystko, co się w tej sprawie dzieje, to atak polityczny _ - podkreślił.

Prok. Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedziała PAP, że wszczęte tego dnia śledztwo dotyczy zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych prezesa PiS z lat 2010-13. Prokurator poinformowała, że w toku śledztwa na pewno będzie przesłuchany skarbnik PiS.

Od końca maja prokuratura prowadziła postępowanie sprawdzające, czy wszcząć śledztwo w tej sprawie z zawiadomienia posła Cezarego Tomczyka (PO). Prokuratura zwróciła się m.in. do urzędu skarbowego z pytaniem, czy oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego było sprawdzane. Urząd skarbowy odpowiedział, że takie postępowanie będzie teraz wszczęte.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński pomoże Rokicie. "Lubię dawać" Prezes PiS zadeklarował, że włączy się do zbiórki na rzecz Rokity. _ Mam w tej chwili, co prawda, niełatwą sytuację, ale mimo wszystko się włączę _.
Tego nie było od lat. PiS nokautuje Platformę Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem.
PiS chce krótszej kadencji kierownictwa partii Prezes PiS dodał, że kongres wyborczy i tak musiał się odbyć, a połączenie go z programowym przyczyni się do oszczędności.
bFfYrDYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)