Notowania

suchocka-roguska
03.04.2009 11:33

Deficyt po kwietniu będzie niższy od planów?

Zdaniem wiceminister finansów Elżbiety Suchockiej-Roguskiej jest szansa na poziom 15 miliardów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

- _ Jeżeli utrzymałyby się dochody takie, jak założyliśmy na kwiecień, a wydatki nawet byłyby o ten 1,3 mld zł wyższe, to deficyt po kwietniu powinien być w granicach 15 mld zł - powiedziała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Rogusk a w rozmowie z Gazeta Prawną _.

Harmonogram zakłada, że różnica między wydatkami a dochodami wzrośnie w tym miesiącu do 16 mld zł. - _ W kwietniu mamy ostateczne rozliczenie PIT. Wiele zależy od tego, jak będą dokonywane wpłaty. Zwroty są rozłożone w czasie, nie kumulują się, natomiast wpłaty są na ogół dokonywane pod koniec kwietnia _ - powiedziała wiceminister.

Zdaniem Suchockiej-Roguskiej trudno powiedzieć czy uda się uniknąć nowelizacji budżetu: - _ Z pewnością nie osiągniemy dochodów w takiej wysokości, jak założono w ustawie budżetowej. Nie ma decyzji czy będziemy zmieniać ustawę budżetową, zwiększając deficyt, czy raczej rozporządzeniem zablokujemy wydatki _ - powiedziała.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
Tagi: suchocka-roguska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz