Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deficyt samorządów. Oni nie godzą się na pomysły rządu

0
Podziel się:

Boni straszy totalnym upadkiem, a samorządowcy odpowiadają: Reguła wydatkowa uderza w nasze plany inwestycyjne.

Deficyt samorządów. Oni nie godzą się na pomysły rządu
(Agnieszka K. Jurek/East News)
bESqiwSZ

Wciąż brak porozumienia między rządem a przedstawicielami samorządu w sprawie projektu ustawy ograniczającej deficyt budżetowy samorządów. Minister Michał Boni zaapelował o zrozumienie dla trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Samorządowcy są przeciwni regule wydatkowej, jak to określili -_ z zasady _.

Zgodnie z opublikowanym w połowie grudnia rządowym projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych, deficyt jednostek samorządu terytorialnego w 2012 r. nie może przekroczyć 10 miliardów złotych, w 2013 r. - 9 miliardów, a od 2014 roku limit wynosić ma 8 miliardów.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk przyznaje, że każde nowe ograniczenia dla samorządów są dla nich dużym utrudnieniem. Zaznaczył, że liczy na wypracowanie rozwiązań, które umożliwią realizację unijnych wytycznych, ale nie uderzą w samorząd. _ - Co do zasady jesteśmy przeciwko tej ustawie. To stwarza ryzyko dla naszych strategii inwestycyjnych - _ argumentuje.

bESqiwTb

POSŁUCHAJ PREZYDENTA LUBLINA:

Podczas posiedzenia komisji wspólnej minister administracji i cyfryzacji Michał Boni apelował do samorządowców o zrozumienie sytuacji ekonomicznej, w jakiej znajduje się Europa._ - To nie dylemat, czy się rozwijamy, ale czy jest totalny upadek czy nie - _powiedział Boni.

Po posiedzeniu komisji wspólnej rządu i samorządu ustalono jedynie, że stanowisko organizacji samorządowych zostanie dołączone do rządowego dokumentu, nad którym obie strony będą dyskutować na kolejnym spotkaniu za miesiąc.

O sporze samorządowców z rządem czytaj w Money.pl
Samorządy próbują ugrać swoje z rządem Samorządowcy poruszyli najważniejsze dla siebie sprawy podczas spotkania z rządem.
"To zbójeckie prawo". Walczą o jego zmianę Samorządowcy chcą by zmieniono zasady naliczania daniny dla biedniejszych regionów.
Kłócą się o pieniądze. Co z deficytem? _ Propozycje strony samorządowej były bardzo konstruktywne. Jesteśmy blisko porozumienia _ - ocenia Maciej Grabowski z Ministerstwa Finansów.
bESqiwTC
KOMENTARZE
(0)