Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Deszcz nie odpuszcza. 9 tysięcy interwencji

0
Podziel się:

Tylko wczoraj z powodów ulewy straż pożarna musiała interweniować tysiąc razy.

Strażacy kontrolują zatopione samochody na trasie AK <br/>w Warszawie
Strażacy kontrolują zatopione samochody na trasie AK <br/>w Warszawie (PAP/Radek Pietruszka)

Tylko wczoraj z powodów ulewy straż pożarna musiała interweniować tysiąc razy. Co trzecia interwencja miała miejsce w województwie dolnośląskim, sporo pracy było też w Mazowieckiem, Podlaskiem, Świętokrzyskiem i Łódzkiem. Tym samym liczba akcji podejmowanych przez straż pożarną w ciągu ostatniego tygodnia wyniosła prawie 9 tysięcy.

Michał Modrzejewski z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa poinformował, że w Warszawie udało się już przywrócić pełną komunikację. - _ Trasa Toruńska jest już przejezdna, metro działa, w Warszawie nie ma już zbytnich utrudnień na drogach _ - powiedział.

Wczoraj deszcz zalał Wisłostradę na całej szerokości jezdni - pod Mostem Gdańskim. W stolicy woda wdarła się na kilka kluczowych arterii miasta. W tych miejscach policja musiała ograniczyć ruch. Zalana została również część warszawskiej Trasy Toruńskiej na odcinku przy ulicy Mickiewicza.

Skutki nawałnicy odczuło także warszawskie metro. Zalana została stacja Dworzec Gdański, woda znalazła się również na torach przy stacji Plac Wilsona. Ze względów bezpieczeństwa wyłączono ruch na linii Świętokrzyska - Słodowiec.

Nawałnica nad Warszawą. Paraliż stolicy

  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/nawalnica-nad-warszawa-paraliz-stolicy-g556986.html)

- _ Ostatniej doby najwięcej interwencji dotyczyło usuwania skutków ulew _ - poinformował rzecznik komendanta Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

W sumie w ciągu zeszłego tygodnia straż pożarna wyjeżdżała 9 tysięcy razy. Najwięcej, bo 350 razy, musieli interweniować strażacy z województwie dolnośląskim. Sporo pracy mieli też w Mazowieckiem, Podlaskiem, Świętokrzyskiem i Łódzkiem.

Zobacz także: ZOBACZ ZALANĄ TRASĘ TORUŃSKĄ:

Na dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał jedno ostrzeżenie hydrologiczne - trzeciego stopnia, dla województwa dolnośląskiego. Obecnie na wszystkich rzekach w Polsce stan alarmowy jest przekroczony w 48 punktach pomiarów, a stan ostrzegawczy w 87.

Czytaj więcej w Money.pl
Sytuacja powodziowa w Polsce. Stabilnie, ale... Sytuacja może się pogorszyć dziś, w związku z zapowiadanymi burzami i silnymi opadami deszczu.
Czechy zagrożone kolejnymi opadami Czesi z niepokojem oczekują kolejnych burz i opadów. Według najnowszej prognozy meteorologów nadejdą pod wieczór i trwać będą do jutrzejszego rana.
Budapeszt w napięciu czeka na wielką wodę Największa woda ma przejść przez węgierską stolicę dziś wieczorem. Wały przeciwpowodziowe zostały wzmocnione w newralgicznych miejscach. Czy to pomoże?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)