Notowania

Dla PO skandal - jak w show biznesie - jest najlepszą reklamą

Worek ziemniaków może kosztować głowę prezydenta - pisze Bartłomiej Dwornik.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ile może być wart worek ziemniaków? Głowę jednego prezydenta miasta i jednego senatora. Oraz awanturę, którą politycy wszystkich partii odmieniają przez wszystkie przypadki.

W Wałbrzychu zakończył się właśnietrwający od ubiegłego roku maraton wyborczy. Po dwóch regularnych turach wybierania prezydenta, politycznym skandalu korupcyjnym, batalii sądowej i powtórzeniu głosowania - skończyło się na turze trzeciej. I - paradoksalnie - politycznie najwięcej zyskali na niej ci, których miała pogrążyć i zatopić.

Powtórzone wybory prezydenckie wygrał już w pierwszej turze Roman Szełemej, popierany przez Platformę Obywatelską. Tę samą Platformę, której zwycięski kandydat z ubiegłorocznego głosowania - Piotr Kruczkowski - musiał oddać mandat w atmosferze skandalu i odszedł z partii. Tę samą PO, z której wywodził się zapamiętany z niewybrednego języka i nie mniej wątpliwych propozycji senator Roman Ludwiczuk. Do tego jeszcze dochodzi awantura o fałszowanie głosów poparcia i zmuszanie szefów firm do opłacania się politykom.

Wydawać by się mogło, że po tylu ciosach wałbrzyska PO się nie podniesie. Nic bardziej mylnego. Wyszło na to, że skandal - jak w show biznesie - jest najlepszą i najskuteczniejszą reklamą. Paradoksalnie, człowiek popierany przez skompromitowaną na wszystkich frontach partię, oskarżoną o kupowanie głosów za symboliczne kwoty, a nawet worek ziemniaków wygrywa wybory w cuglach, w pierwszej turze...

Wyborcy Platformy nie wyciągają wniosków? Jeśli tak, to nie tylko w Wałbrzychu. Przykład idzie z samej góry. Afera hazardowa miała przecież zatopić Platformę, a wywindowała jej poparcie do poziomów sięgających momentami nawet 50 procent. W tym kontekście zupełnie innego znaczenia nabierają słowa Pawła Kowala - cała Polska jest Wałbrzychem.

O kulisach wałbrzyskiego skandalu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t140247.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/roman;szelemej;wygral;wybory;w;walbrzychu,96,0,887904.html) Człowiek PO wygrywa. Atmosfera skandalu Roman Szełemej, popierany przez Platformę Obywatelską wygrał przedterminowe wybory prezydenckie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t138426.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kruczkowski;zawiesil;czlonkostwo;w;po,197,0,884933.html) Zawiesza członkostwo w PO. Przez aferę Piotr Kruczkowski, były prezydent Wałbrzycha, zawiesił członkostwo w PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t130656.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;i;sld;pytaja;po;o;wybory;w;walbrzychu,125,0,884349.html) Nielegalny sponsoring PO? Politycy pytają _ Dziennik Gazeta Prawna _, pisze że szefowie wałbrzyskich zakładów byli zmuszani do wypłacania z kas swoich firm pieniędzy politykom PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;wybory;w;walbrzychu;pod;okiem;obwe,9,0,830729.html) PiS: Wybory w Wałbrzychu pod okiem OBWE Wałbrzyscy działacze PiS chcą, aby powtórzone wybory w tym mieście obserwowali przedstawiciele OBWE. Według nich, problem kupowania głosów jest tak duży, że potrzebny jest międzynarodowy obserwator.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

Tagi: wałbrzych, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz