Notowania

zadłużenie polaków
16.11.2010 14:24

Długi Polaków rosną. Problemy ze spłatą też

Największe kłopoty mamy ze spłatą pożyczek zaciągniętych na mniejsze kwoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

*Polacy mają coraz większe problemy ze spłatą zadłużenia - ostrzegają przedstawiciele firm finansowych i windykacyjnych. Największe kłopoty mamy ze spłatą pożyczek zaciągniętych na mniejsze kwoty. Kredyty hipoteczne spłacamy raczej regularnie. *

Dyrektor Konferencji Przedsiębiorców Finansowych w Polsce Andrzej Roter wskazuje, że największe kłopoty z zadłużeniem mają osoby gorzej wykształcone.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA ROTERA:

Piotr Krupa, prezes firmy windykacyjnej Kruk podkreśla, że problemy ze spłatą zadłużenia mogą się zdarzyć każdemu. Jego zdaniem w takiej sytuacji najważniejsza jest współpraca dłużnika z wierzycielem.

POSŁUCHAJ PIOTRA KRUPY:

17 listopada po raz drugi będzie obchodzony Dzień bez Długów, który ma przestrzec przed zadłużaniem się ponad miarę.
Piotr Krupa zwraca uwagę, że większość dłużników stanowią osoby, które chcą spłacić pożyczkę, ale ich na to nie stać. Jego zdaniem coraz rzadziej pojawiają się osoby, które zadłużają się z zamiarem niespłacenia długu.

Profil statystycznego dłużnika nie zmienia się od lat: jest to mężczyzna w wieku 35 do 45 lat, który mieszka w dużym mieście.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t12020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jak;sie;bronic;przed;komornikiem;prawa;i;obowiazki;dluznika,23,0,706839.html) Jak się bronić przed komornikiem? Prawa i obowiązki dłużnika Przede wszystkim nie uznawaj pochopnie roszczenia i pilnuj terminu jego przedawnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t115217.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/fiskus;bedzie;ostrzej;scigal;dluznikow;przepadlo;27;mld;zl,174,0,703406.html) Fiskus będzie ostrzej ścigał dłużników. Przepadło 27 mld zł Podatnicy winni są państwu i samorządom ponad 31 mld złotych. Zmiany przyjęte przez rząd mają ułatwić odzyskiwanie należności.
Tagi: zadłużenie polaków, dług, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz