Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 18:56

Do nowego papieża płyną zaproszenia, gratulacje, życzenia

Europejski Kongres Żydów zaprosił Benedykta XVI na listopadowe spotkanie żydów i katolików do Paryża. Władze Kongresu spodzewają się, że nowy papież będzie wspierał dialog między katolikami i żydami, rozpoczęty przez Jana Pawła II.

Podziel się
Dodaj komentarz

Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej Pierwszy wyraził nadzieję na rozwój dialogu ekumenicznego. Jeden z najwyższych dostojników Kościoła prawosławnego uznał, że niemieckie pochodzenie nowego papieża daje nadzieję na to, iż doceni on wagę pokojowej współpracy i jedności w chrześcijaństwie i na świecie.

Przywódcy krajów muzułmańskich zaapelowali do nowego papieża, aby podążał drogą, wyznaczoną przez Jana Pawła Drugiego.

Pakistański duchowny - Hafiz Hussain Ahmad wyraził nadzieję, że nowy papież będzie kontynuował dzieło swego poprzednika na rzecz pojednania między chrześcijaństwem i islamem.

Premier Malezji - Ahmad Badałi- ma nadzieję, iż świat muzułmański będzie współpracował z nowym biskupem Rzymu, co - jak podkreślił - może zaowocować trwałym pokojem pomiedzy wiernymi wszystkich religii świata.

Władimir Putin w liście gratulacyjnym do papieża Benedykta XVI wyrażał nadzieję na podtrzymanie dialogu politycznego mającego na celu rozwiązanie światowych problemów.

Życzenia nowemu papieżowi przesłał również patriarcha Rosji i Wszechrusi Aleksij II.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz