Notowania

zamieszki na ukrainie
20.02.2014 09:18

Do szpitala MSW przyjadą ranni Ukraińcy

- Jesteśmy przygotowani na ich przyjęcie - powiedział rzecznik Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie Jarosław Buczek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Spodziewamy się przyjazdu kolejnych Ukraińców, którzy będą leczeni w naszym szpitalu. Jesteśmy przygotowani na ich przyjęcie - powiedział rzecznik Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie Jarosław Buczek.

Do tej pory łącznie w szpitalu MSW leczonych było 11 Ukraińców rannych w starciach z służbami bezpieczeństwa. Mieli oni niegroźne urazy głowy, okulistyczne i ortopedyczne.

Buczek poinformował, że obecnie w szpitalu MSW przebywa 3 Ukraińców na oddziale okulistyki i 2 na oddziale ortopedii; ich stan zdrowia nie zagraża życiu. Do lecznicy ma trafić kolejna grupa poszkodowanych.

Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w rezultacie starć antyrządowych demonstrantów z siłami MSW Ukrainy zginęło w Kijowie od wtorku 28 osób. Jest to stan na godz. 6 rano (godz. 5 czasu polskiego).

Liczba rannych wynosi 445, spośród których 287 osób hospitalizowano. Służba prasowa resortu zdrowia podała, że w szpitalach znajduje się 88 funkcjonariuszy MSW, sześciu dziennikarzy, jeden deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, cztery osoby niepełnoletnie (poniżej 18 lat) i dwóch cudzoziemców.

Resort spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował w czwartek rano, że snajper otworzył ogień do funkcjonariuszy MSW w Kijowie, 23 milicjantów zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zamieszki na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz