Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dobrowolne ubezpieczenia. Kiedy będą możliwe?

0
Podziel się

- Jeżeli nie oddamy polskiego państwa w ręce szaleńców, mamy szanse na bezpieczeństwo emerytur - mówi Janusz Lewandowski.

Dobrowolne ubezpieczenia. Kiedy będą możliwe?
(ec.europa.eu)
bEqHLvit

Pewność emerytur będzie zależeć od tego kto będzie u władzy - przekonuje unijny komisarz do spraw budżetu. W ten sposób Janusz Lewandowski komentował w radiowej Jedynce rządowe propozycje zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych.

Zdaniem Lewandowskiego, kluczowe będą najbliższe miesiące. Jeśli okaże się, że wielu obywateli nie będzie chciało oszczędzać na emeryturę w OFE, Otwarte Fundusze znacząco się osłabią. To będzie oznaczało, że emerytura stanie się de facto świadczeniem państwa, wyjaśnił Lewandowski.

- _ Jeżeli nie oddamy polskiego państwa w ręce szaleńców, którzy roztrwonią dorobek tej bardzo gospodarnej Polski, bo Polska wybiła się na gospodarność, i będzie to porządne państwo, no to mamy szanse na bezpieczeństwo emerytur i wtedy trzeba naprawdę poważnie pomyśleć, by rzeczywiście ułatwić dobrowolne ubezpieczenia _- mówił Lewandowski.

bEqHLviv

Rząd Donalda Tuska chce, by środki obligacyjne Otwartych Funduszy zostały przeniesione na subkonto w ZUS, a akcyjne pozostały w Funduszach. Obywatele będą mogli wybrać, gdzie chcą zbierać na emeryturę. Zmiany mogłyby wejść w życie w przyszłym roku. Niewykluczone, że zmiany wejdą w życie w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
"Emerytura z ZUS bardziej bezpieczna" Tak uważa Marek Borowski, były wicepremier i minister finansów.
Zmiany w OFE przejdą w formie ustawy? Ścieżka przyjmowania rozwiązań w sprawie OFE będzie krótka - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś.
Oto plusy podniesienia wieku emerytalnego Dla części młodych ludzie trudność w znalezieniu zatrudnienia może oznaczać, że będą musieli zająć się własnym biznesem?
bEqHLviW
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)