Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dolar
13.07.2007 06:41

Dolar w dołku i na lokatach tysięcy Polaków

Dolar kosztował wczoraj najmniej od jedenastu lat. Cieszą się kierowcy i spłacający kredyty dolarowe. Trudno za to zrozumieć tysiące osób, które od lat oszczędzają w amerykańskiej walucie. Polacy zgromadzili w bankach ponad 5 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dolar kosztował wczoraj najmniej od jedenastu lat. Cieszą się kierowcy i spłacający kredyty dolarowe. Trudno za to zrozumieć tysiące osób, które od lat oszczędzają w amerykańskiej walucie. Polacy zgromadzili w bankach ponad 5 miliardów dolarów, których wartość topnieje - pisze "Gazeta Wyborcza".

Stan dolarowych oszczędności Polaków od lat jest mniej więcej taki sam. Pomimo tego, że od wejścia do Unii Europejskiej wartość amerykańskiej waluty spadła już o 31 procent, Polacy wciąż darzą ją sentymentem.ZOBACZ TAKŻE:

Posiadacze lokat dolarowych nie mają się z czego cieszyć, za to powodów do radości nie brak wśród kierowców. Większość transakcji zakupu ropy realizowanych jest właśnie w dolarach. Im są tańsze, tym mniej płacimy w przeliczeniu na złote za importowane surowce - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ekonomiści nie mają jednak wątpliwości, że nasza gospodarka w większym stopniu zależy dziś od euro Już teraz około 80 procent całego handlu zagranicznego prowadzimy z Uniią Europejską, czyli głównie w euro.

Tagi: dolar, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz