Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk po wyborze: "Europa ma i będzie miała sens"

0
Podziel się:

Tusk powiedział, że funkcja, którą obejmie, polega na budowaniu kompromisów w imię interesu Europy. A jakie zmiany czekają polski rząd?

Donald Tusk po wyborze: "Europa ma i będzie miała sens"
(PAP/EPA)

_ - Marzenia mogą stać się źródłem energii, której Unia Europejska potrzebuje _ - tak mówił podczas konferencji w Brukseli Donald Tusk. Został na niej zaprezentowany przez Hermana Van Rompuya, który przekaże mu urząd.

Donald Tusk powiedział, że funkcja, którą obejmie, polega na budowaniu kompromisów. Dodał, że kompromis pojmuje jako budowanie europejskiego interesu, co traktuje jako wyzwanie.

Tusk mówił, że przychodzi z kraju, który _ głęboko wierzy w sens zjednoczonej Europy _. Dodał, że czeka go _ ogromna robota _. _ - Oferuję odrobinę wyobraźni i wschodnioeuropejskiego doświadczenia i przede wszystkim wielką wiarę w to, że Europa ma i będzie miała sens _ - powiedział.

Herman Van Rompuy nazwał Donalda Tuska _ mężem stanu dla Europy _. Zapewnił, że został on wybrany przy poparciu szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Juncker'a. Donald Tusk obejmie nową funkcję 1 grudnia. Będzie musiał zrzec się stanowiska premiera polskiego rządu. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce. Sam Tusk nie chciał jeszcze o tym rozmawiać z dziennikarzami. Być może dowiemy się czegoś na początku przyszłego tygodnia.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)