Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
30.06.2012 07:22

Donald Tusk zaciera ręce, oto powody

Znamy wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii. Zobacz, dlaczego Janusz Palikot się martwi, a Zbigniew Ziobro może się cieszyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

*Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość bez zmian, ale partia Donalda Tuska nadal ma mocna przewagę nad ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. SLD wciąż przewodzi na lewicy - wynika z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych Millward Brown SMG/KRC dla _ Faktów TVN _. *

Na pytanie, na którą partię respondent zagłosowałaby, gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj, prawie jedna trzecia badanych (32 proc.) wskazała partię rządzącą, a PiS wybrało 26 proc. To dokładnie takie same wyniki, jak w poprzednim sondażu SMG/KRC_ _ z początku czerwca.

Lepszy wynik w porówaniu do wcześniejszego badania odnotował koalicjant rządzącej partii czyli PSL. W najnowszym sondażu na ludowców zagłosowałoby 9 proc. badanych. To wzrost o 4 punkty procentowe.

SLD wciąż dominuje na lewicy, ale partii Leszka Millera spadło nieco poparcie. Dzisiaj na Sojusz głosowałoby 10 proc. respondentów. To spadek o 1 punkt procentowy.Kolejny raz spadek poparcia odnotowuje Ruch Palikota, a jeszcze w maju był liderem na lewicy. W najnowszym sondażu na tę partię zagłosowałoby 6 proc. badanych. To spadek w stosunku do ostaniego sondażu o 3 punkty procentowe.

Wzrost o 1 punkt proc. zanotowała Solidarna Polska. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, głosowałoby na nią 4 proc. badanych. Najsłabiej w sondażu wypadła Polska Jest Najważniejsza. Wśród uczestników najnowszego sondażu nikt nie zadeklarował chęci głosowania na tę partię. W poprzednim sondażu PJN zanotowała poparcie na poziomie 1 proc.

Sondaż został zrealizowany 27 czerwca przez Millward Brown SMG/KRC dla _ Faktów TVN _ na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej telefonów stacjonarnych i komórkowych 1007 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz