Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dopłaty bezpośrednie - koniec naboru, ale wniosek można jeszcze złożyć

0
Podziel się:

Kto nie zdążył dostarczyć wniosku, może to jeszcze zrobić do 10 czerwca, ale za każdy dzień zwłoki dopłata będzie obniżona o 1 proc.

Dopłaty bezpośrednie - koniec naboru, ale wniosek można jeszcze złożyć
(Marek Maliszewski/Reporter)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2013 r. Do Agencji złożono do 15 maja 1,280** mln **wniosków - poinformował Paweł Wojcieszak z Departamentu Komunikacji Społecznej ARiMR.

Wojcieszak zaznaczył, że część wniosków wpłynie jeszcze pocztą. Agencja spodziewa się, że w sumie rolnicy złożą około 1 mln 360 tys. wniosków, czyli mniej więcej tyle samo, co w ubiegłym roku. Oznacza to, że brakuje jeszcze około 82 tys. wniosków (5 proc.).

Na tegoroczne dopłaty jest około 3,5 mld euro.

Kto nie zdążył dostarczyć wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych do końca dnia, może to jeszcze zrobić do 10 czerwca, ale za każdy dzień zwłoki dopłata będzie obniżona o 1 proc. ARiMR przypomina, że do złożonego już wniosku, bez żadnych sankcji finansowych, do końca maja można wprowadzać zmiany.

Dopłata za 2012 r. dla rolników uprawiających zboża wynosiła ok. 945 zł za hektar. Jaka będzie w tym roku, zależy od kursu przeliczeniowego euro/złoty. Zostanie on ogłoszony pod koniec września przez Europejski Bank Centralny.

Czytaj więcej w Money.pl
To ostatnia chwila na złożenie tych wniosków Dziś biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyły godziny pracy.
Polska walczy z Unią o pieniądze. Jakie efekty? Zdaniem polskich władz korekta wynikająca z decyzji KE jest rażąco nadmierna w stosunku do ryzyka ewentualnej straty finansowej dla budżetu Wspólnoty.
Żywność niebezpieczna? Nowa inspekcja Minister rolnictwa dodał, że zabiega o to, aby nad pomysłem jego resortu pochylił się rząd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)