Notowania

fundusze unijne
07.03.2013 07:00

Dopping z Unii dla obcych firm.

Przedsiębiorstwa z udziałem zagranicznego kapitału są mistrzami w pozyskiwaniu unijnych dotacji na inwestycje w Polsce. A właścicielami opatentowanych przez nich rozwiązań są zagraniczne centrale.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _, w pierwszej pięćdziesiątce największych beneficjentów programu Innowacyjna Gospodarka jest 11 prywatnych firm.

Jednak jeśli w Polsce zostanie opracowany jakiś patent, to prawo do jego własności otrzymuje właściciel. Często przekazywany jest do spółki w grupie kapitałowej, która czerpie korzyści z udzielania na niego licencji.

Wobec tego - czytamy w gazecie - może dojść do sytuacji, że nasi inżynierowie za unijne pieniądze opracują rozwiązanie, jego właścicielem zostaje zagraniczna centrala, a potem polska spółka i tak musi płacić za licencję.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalne dane. Załamanie produkcji w Polsce Produkcja przemysłowa w Polsce w grudniu 2012 roku spadła o 5,4 procent rok do roku po spadku o 1,9 procent w listopadzie, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 1,9 procent.
Chiny pod ścianą. Rząd ujawnia prognozy Doradcy chińskiego rządu wskazali największe zagrożenia, stojące przed największą fabryką świata.
Zapaść w przemyśle. Tak źle nie było od lat Produkcja przemysłowa w grudniu zmniejszyła się w skali roku znacznie bardziej niż prognozowali analitycy.
Tagi: fundusze unijne, innowacje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz