Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kleiber
10.06.2006 08:33

Doradca prezydenta: propozycje Gilowskiej są nie do zaakceptowania

Konflikt między wicepremier Gilowską i pałacem prezydenckim wciąż nie jest rozwiązany. Koszty twórców i naukowców są często większe, niż 50% - twierdzi doradca prezydenta do spraw nauki, Michał Kleiber.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Pulcyn/PAP)

Zmiany proponowane przez wicepremier Gilowską są nie do zaakceptowania - twierdzi Michał Kleiber, który zdecydowanie popiera protest środowisk twórczych przeciwko zmianom podatkowym. Profesor Michał Kleiber powiedział w porannych "Sygnałach Dnia", że 50-procentowy koszt uzyskania przychodu w odniesieniu do twórców i naukowców powinien zostać utrzymany.


Michał Kleiber: Twórcy i naukowcy w trakcie swojej pracy ponoszą wysokie koszty

Podkreślił, że odnosi się z szacunkiem do starań wicepremier Zyty Gilowskiej o uporządkowanie systemu podatkowego i finansów publicznych. Jest jednak - zauważył - kilka argumentów, które uniemożliwiają akceptację obecnej propozycji.

Były minister nauki i szkolnictwa twierdzi też, że żadna zmiana podatkowa nie powinna tak zasadniczo zmieniać dochodów jakiejkolwiek grupy społecznej, szczególnie tak słabo zarabiającej jak intelektualiści.

Michał Kleiber uważa, że takie zmiany jak sprawa 50-procentowego odpisu powinny być wprowadzane stopniowo i powoli, przez całe lata.

O konflikcie między wicepremier Zytą Gilowską a otoczeniem prezydenta Kaczyńskiego:

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kleiber, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz