Notowania

górnictwo w polsce
18.01.2012 08:57

Dostali ulgę, ale nie mogą z niej skorzystać

Trwają rozmowy pomiędzy ministerstwem gospodarki i finansów odnośnie zamieszania jakie wywołała akcyza na węgiel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Trwają rozmowy pomiędzy ministerstwem gospodarki i finansów odnośnie zamieszania jakie wywołała akcyza na węgiel. Kłopoty pojawiają się wówczas, gdy nabywca chce skorzystać z przysługującego mu zwolnienia z tego podatku.

Z akcyzy zwolniony jest bowiem węgiel między innymi dla gospodarstw domowych. Dziś w tej sprawie ma dojść do kolejnego spotkania między resortami.

- _ Mam nadzieję, że te procedury uda się uprościć, tak aby każdy mógł skorzystać z tej ulgi, bo faktycznie ona należy się niemal każdemu, tylko trzeba przejść przez tą administracyjną mękę. Będziemy namawiać Ministerswo Finansów, żeby uprościli procedury _- mówił Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za górnictwo.

POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ TOMASZ TOMCZYKIEWICZ

W Katowickim Holdingu Węglowym wstrzymano wydawanie deputatów węglowych dla górników do czasu wyjaśnienia sytuacji. Kompania Węglowa wydaje deputaty, żąda jednak specjalnych oświadczeń od ich odbiorców - bywa, że muszą być one potwierdzone notarialnie. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie ma problemu, gdyż pracownicy otrzymują deputat wyłącznie w formie ekwiwalentu pieniężnego.

Czytaj więcej o polskim górnictwie
Weszła w życie nowa akcyza. _ Bubel prawny _ Tak uważa prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.
Premier na święto: To będzie dla nas priorytet Z okazji Barbórki - święta górników - życzenia dla wykonujących ten zawód przekazał szef rządu.
Nowa kopalnia na Śląsku. Na miejscu starej 11 lat po zamknięciu kopalni Dębieńsko zainaugurowano prace, w wyniku których za sześć lat ma ruszyć tam wydobycie węgla z nowej kopalni.
Tagi: górnictwo w polsce, węgiel, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz