Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dostawy gazu z rosji
30.04.2014 12:26

Dostawy gazu z Rosji. Pojutrze trójstronne spotkanie Rosji, Ukrainy i Komisji Europejskiej

Chodzi o trójstronne negocjacje z udziałem przedstawicieli Unii Europejskiej, Rosji i Ukrainy. Na rozmowy do polskiej stolicy zaprosił komisarz do spraw energii Guenther Oettinger.

Podziel się
Dodaj komentarz
(http://www.gaz-system.pl)

Warszawa pojutrze będzie miejscem rozmów na temat bezpieczeństwa dostaw rosyjskiego gazu do Europy. Chodzi o trójstronne negocjacje z udziałem przedstawicieli Unii Europejskiej, Rosji i Ukrainy. Na rozmowy do polskiej stolicy zaprosił komisarz do spraw energii Guenther Oettinger.

Spotkanie w Warszawie było najbardziej dogodne dla wszystkich stron - tak argumentują przedstawiciele Komisji Europejskiej. Ponieważ ministrom ds. energetyki z Rosji i Ukrainy bliżej do Warszawy, stąd pomysł by tam wszyscy się spotkali. Najpierw unijny komisarz ma rozmawiać z szefem polskiego rządu, potem poprowadzić trójstronne spotkanie, na które wczoraj ostatecznie zgodziła się Ukraina. - _ To konstruktywny krok na drodze do rozwiązania kryzysu, który niepokoi nas wszystkich. Musimy koniecznie sprawę bezpieczeństwa dostaw gazu i tranzytu przez Ukrainę _ - powiedziała rzeczniczka prasowa Komisji Europejskiej Pia Ahrenkilde Hansen

Trójstronne konsultacje to pokłosie listu, który kilka tygodni temu Władimir Putin wysłał do przywódców osiemnastu krajów. Zagroził w nim, że będą problemy z dostawami gazu z Rosji przez Ukrainę do Europy, bo Kijów zalega z płatnościami za gaz.

Tagi: dostawy gazu z rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz