Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dotacje unijne dla Polski wstrzymane. Stracimy 11 mld zł?

0
Podziel się

Kwota podawana przez urzędników europejskich to wartość pozostałych do rozliczenia projektów drogowych realizowanych przez GDDKiA.

Dotacje unijne dla Polski wstrzymane. Stracimy 11 mld zł?
(Reporter)
bDoNmRIl

Komisja Europejska wstrzymała do tej pory refundację dwóch transz płatności opiewających na kwotę 3,5 mld zł - potwierdza Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Wczoraj wieczorem rzeczniczka KE ds. polityki regionalnej Shirin Wheeler powiedziała, że dopóki nie będą wyjaśnione ewentualne nieprawidłowości i wzmocniona kontrola, nie będą refundowane ewentualne dalsze wnioski o płatność. Dzisiejsza _ Gazeta Wyborcza _ podała, że chodzi o 11 mld euro dotacji.

_ Kwota podawana przez urzędników europejskich to wartość pozostałych do rozliczenia projektów drogowych realizowanych przez GDDKiA. Strona polska nie przesyłała jeszcze do KE związanych z nimi faktur, więc żadne inne płatności nie zostały wstrzymane. Projekty drogowe są w dalszym ciągu realizowane, a GDDKiA na bieżąco rozlicza się z wykonawcami _ - podało dziś Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

bDoNmRIn

KE przerwała wypłaty funduszy UE na projekty drogowe zarządzane przez GDDKiA w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej. Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Piotr Popa, KE wstrzymała refundację dwóch transz płatności na 3,5 mld zł, tj. około 830 mln euro.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała wczoraj, że Polska jest w tej sprawie stroną pokrzywdzoną. Jak wyjaśniła, to polskie organy ścigania wykryły zmowę cenową. Jej zdaniem taka decyzja KE to błąd urzędniczy. Jutro z KE mają rozmawiać ministrowie rozwoju regionalnego i transportu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyrektor wziął w łapę. Powieszą Nowaka Bartosz Wawryszuk pisze, czego opozycja nie przepuści ministrowi transportu.
Unia odblokuje miliardy na drogi. Jest jeden warunek Bruksela wstrzymała 3,5 miliarda złotych w związku ze zmową cenową przy kontraktach na budowę dróg i autostrad.
Afera GDDKiA: Polecą głowy? Wnioskuje o to opozycja. Eksperci zastanawiają się: gdzie były kontrole?
bDoNmRIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)