Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamlinery nadal awaryjne. Szukanie usterek potrwa długo

0
Podziel się:

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia.

Dreamlinery nadal awaryjne. Szukanie usterek potrwa długo
(markjhandel/CC/fllickr)
bFghbthN

Instytucje nadzorujące w USA bezpieczeństwo lotnicze mają _ długą drogę przed sobą _ w prowadzonym dochodzeniu w sprawie usterek litowych akumulatorów jonowych w samolotach pasażerskich Boeing 787 Dreamliner - poinformowano w czwartek.

Szefowa Państwowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) Deborah Hersman oświadczyła na konferencji prasowej, że _ tymczasowy raport o faktach _, który podległa jej agencja przedstawi w ciągu 30 dni, nie będzie oznaczał zakończenia dochodzenia.

Dodała, że NTSB ustaliła podłoże pożaru akumulatora w samolocie Dreamliner w Bostonie w ubiegłym miesiącu, ale przyczyna krótkiego spięcia w tym akumulatorze nie została jeszcze określona.

bFghbthP

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, a NTSB, amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się ustalić przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrola Dreamlinerów. Kiedy będą wyniki? Najwcześniej za kilka tygodni poznamy wyniki dochodzenia w sprawie przyczyn awarii akumulatorów Dreamlinerów.
LOT będzie dochodził swoich praw od Boeinga PLL LOT przygotowuje strategię w sprawie Dreamlinerów - mówi rzecznik przewoźnika Marek Kłuciński.
Od Boeinga powinniśmy dostać nowe samoloty Dobrym pomysłem byłoby na przykład udostępnienia innych samolotów na czas naprawy Dreamlinerów - uważa światowej sławy ekspert lotnictwa.
bFghbtiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)