Notowania

drogi w polsce
29.08.2013 09:27

Drogi w Polsce. Obwodnica Kielc ma już oznaczenie S7

To największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego, realizowana przez GDDKiA przy udziale środków z Unii Europejskiej. Jej koszt sięga 837 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Obwodnica Kielc w ciągu krajowej siódemki jest już drogą ekspresową - poinformowała w czwartek rano PAP rzecznika kieleckiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec. Dopuszczalna prędkość na tej trasie wynosi 120 km/h.

Dwujezdniowa obwodnica Kielc jest już dostępna dla kierowców od ponad miesiąca, ale w kilku miejscach jeszcze w środę obowiązywały ograniczenia prędkości. _ - Tymczasowe oznakowanie zostało usunięte. Obecnie obowiązuje już docelowa organizacja ruchu _ - powiedziała Pawelec.

Do tej pory na terenie województwa świętokrzyskiego krajowa siódemka posiadała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła w Skarżysku Kamiennej do węzła _ Kielce-Północ _. Teraz dołączył do tego odcinek kieleckiej obwodnicy, omijającej miasto od strony północnej i zachodniej.

Przebudowa obwodnicy Kielc to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego, realizowana przez GDDKiA przy udziale środków z Unii Europejskiej. Całkowity koszt inwestycji sięga 837 mln zł. Powstaje ona w ciągu drogi krajowej nr 7, łączącej Trójmiasto z przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Nowa obwodnica skróci czas przejazdu m.in. między Warszawą a Krakowem.

W ramach inwestycji wybudowano 22,7-km trasy ekspresowej, przebudowano węzły komunikacyjne w Jaworzni (Kielce-Jaworznia), Chęcinach (Kielce-Południe) i Kostomłotach (Kielce-Zachód) oraz zjazdów z S7 na krajową drogę nr 74. Powstało 18 wiaduktów, dziewięć mostów, cztery przejścia dla pieszych i trzy przejścia dla dużych zwierząt nad drogą ekspresową.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy odcinek obwodnicy Warszawy gotowy Sześć kilometrów drogi ekspresowej S2 w ciągu doby zostanie oddanych do użytku.
Sąd zdecydował ws. obwodnicy Warszawy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musi ujawnić raport z budowy Południowej Obwodnicy Warszawy S2 na odcinku Konotopa - Lotnisko - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Bliski koniec remontu. Ruch już dwoma pasami Docelowo obwodnica Kielc będzie miała parametry drogi ekspresowej (S7) z dopuszczalną prędkością do 120 km/h. Będzie to jednak możliwe dopiero po zakończeniu wszystkich prac budowlanych.
Tagi: drogi w polsce, droga ekspresowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz