Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Druga rocznica katstrofy w Fukushimie. "Nie" dla atomu w Japonii

0
Podziel się:

Zaraz po tragicznym wydarzeniu Japonia wyłączyła wszystkie reaktory atomowe. Do tej pory uruchomiono dwa z 50. Bo ludzie protestują.

Druga rocznica katstrofy w Fukushimie. "Nie" dla atomu w Japonii
(Kyodo/FOTOLINK/East News)

Dzień przed 2. rocznicą niszczycielskiego tsunami i trzęsienia ziemi Japończycy wyszli na ulice w antynuklearnym proteście.

Uczestnicy manifestacji, które odbyły się w kilku miastach kraju, domagali się od rządu wprowadzenia zakazu działalności elektrowni atomowych. Dziesiątki tysięcy Japończyków zebrało się w parku w centrum Tokio.

Przemowom aktywistów towarzyszą występy zespołów muzycznych. Na zakończenie protestu planowane jest złożenie w parlamencie petycji w sprawie antynuklearnego zakazu.

Japońska opinia publiczna od czasu tsunami z 2011 roku i jego następstw - awarii elektrowni atomowej w Fukuszimie i skażenia dużego obszaru wokół zakładu oraz wód Oceanu Spokojnego - jest nastawiono zdecydowanie przeciw utrzymywaniu energetyki opartej na atomie.

Zaraz po tragicznym wydarzeniu Japonia wyłączyła wszystkie reaktory atomowe. Do tej pory uruchomiono dwa z 50.

Czytaj więcej w Money.pl
Regulacje uniemożliwią budowanie elektrowni? Elektrownie będą musiały być odporne na najsilniejsze trzęsienia ziemi i ich skutki, takie jak tsunami, a także na ataki terrorystyczne i działania wojenne.
Anonim wysyła im złoto. Warte 250 tys. dolarów Do instytucji i organizacji z miasta Ishinomaki, które zniszczyła fala tsunami w 2011 roku, przychodzą od nieznanego nadawcy paczki ze sztabkami złota.
Wznowiono poszukiwania osób po tsunami Jak wynika z danych policji, do dziś nie odnaleziono 2698 osób, z których 2483 pochodziło z Iwate i Miyagi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)