Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drugi dzień rolniczej blokady na krajowej 10

0
Podziel się:

Zdaniem manifestujących w trakcie przetargów gruntów rolnych dochodzi do nieprawidłowości, ziemia ma trafiać w ręce osób podstawionych przez zagraniczne spółki.

Drugi dzień rolniczej blokady na krajowej 10
(PAP/Marcin Bielecki)

Zachodniopomorscy rolnicy wciąż blokują drogę krajową numer 10. Od godziny ciągniki i traktory mają poruszać się powoli jednym pasem drogi między Krąpielą a Wapnicą. W ten sposób rolnicy demonstrują swoje niezadowolenie z braku nawiązania dialogu ze stroną rządzącą.

Przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego Edward Kosmal, zapowiada, że dojdzie do zaostrzenia protestu_ . _

_ - Jest uchwała Rady Krajowej NSZZ Solidarność, że w lutym rozpocznie się Ogólnopolska Akcja Protestacyjna, praktycznie we wszystkich województwach naszego kraju, tam gdzie mamy swoje struktury związkowe _ - mówi.

Protest zachodniopomorskich rolników na Wałach Chrobrego trwa od 14 stycznia. Zdaniem manifestujących w trakcie przetargów gruntów rolnych dochodzi do nieprawidłowości, ziemia ma trafiać w ręce osób podstawionych przez zagraniczne spółki.

Poniedziałkowe rozmowy z dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych zakończyły się fiaskiem. Leszek Świętochowski, dyrektor ANR, zaprzecza doniesieniom rolników, że dochodzi do sprzedaży gruntów rolnych w ręce obcego kapitału.

Dziś rolnicy zadecydują o tym, czy będą blokować drogę krajową numer 10 również w czwartek. W piątek protestujący mają zamiar przyjechać ciągnikami do Koszalina, na spotkanie z wiceminister rolnictwa Zofią Szalczyk.

Manifestujący wciąż okupują salę konferencyjną szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Sam protest rolników został przedłużony do 28 lutego.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja rozpoczyna blokadę handlową Ukrainy Moskwa zaostrzyła kontrolę celną wszystkich towarów na granicy z Ukrainą - informują rosyjskie media.
Nowela tej ustawy uderzy w rolników? Agencja będzie mogła domagać się zwrotu środków nienależnie pobranych przez spadkobierców rolnika, przyznanych na podstawie przepisów administracyjnych.
Cena nie musi być kryterium w przetargu Pozacenowe kryteria nie mogą ograniczać konkurencji i wprowadzać nieuzasadnionych preferencji dla określonych grup dostawców.
Polska ma 13,5 mld euro na rozwój wsi 13,5 mld euro będzie na realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z tego 8,6 mld euro z UE, a 4,9 mld euro wyniesie krajowe dofinansowanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)