Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drugi dzień wizyty państwowej prezydenta Polski we Francji

0
Podziel się:

- To będzie także ilustracja naszej wspólnej woli zacieśnienia współpracy w obszarze bezpieczeństwa i obrony - mówił polski prezydent.

Drugi dzień wizyty państwowej prezydenta Polski we Francji
(eecpoland.eu)

Udział w uroczystościach związanych z rocznicą zakończenia II wojny światowej - to główny punkt programu drugiego dnia wizyty Bronisława Komorowskiego we Francji. Prezydent spotka się także z Polonią.

8 maja pod Łukiem Tryumfalnym prezydenci Francji i Polski złożą wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach udział weźmie poczet sztandarowy kompanii honorowej Wojska Polskiego. Bronisław Komorowski podziękował gospodarzom za zaproszenie do udziału w tej ceremonii podkreślając, że gest ten ma też znaczenie jeśli chodzi o przyszłość.

- _ To będzie także ilustracja naszej wspólnej woli zacieśnienia współpracy w obszarze bezpieczeństwa i obrony _ - mówił polski prezydent.

W tym przypadku chodzi o wizje przyszłej Europy, a w ostatnim czasie iskrzyło na linii Paryż - Berlin. Francuscy socjaliści domagają się zerwania z polityką kanclerz Angeli Merkel. Francois Hollande gasił rozdmuchane emocje.

- _ Jeśli chodzi o nasze stosunki z Niemcami, życzyłbym sobie w interesie Europy aby były one tak dobre jak to tylko jest możliwe. Ale zawsze - pani Merkel i ja - pragnęliśmy osiągnięcia kompromisu _ - mówił prezydent Francji.

Drugiego dnia wizyty prezydent Komorowski spotka się także z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego oraz przedstawicielami Polonii.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chwalą Polskę. Ostra krytyka Francji O Polsce jako "silnym sąsiedzie" Niemiec oraz o Francji jako "słabym sąsiedzie" pisze dziś niemiecki tygodnik "Welt am Sonntag".
Jadą do Afganistanu, ćwiczą w Niemczech Personel Korpusu ćwiczy w Wildflecken z ok. 1400 żołnierzami z 21 krajów.
Niemcy szkodzą Polakom? Polonia walczy Dopóki władze polskie nie udzielą Polonii w Niemczech silnego poparcia, Niemcy będą rozgrywać przeciwko sobie środowiska polonijne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)