Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Drugi transport Polaków z Libanu

0
Podziel się:

Szefowa MSZ Anna Fotyga zapowiedziała druga turę ewakuacji Polaków przebywających w Libanie. Według szacunków polskiego MSZ, w Libanie mogło pozostać jeszcze ok. 30 Polaków. Do tej pory z Libanu uciekło ponad 200 rodaków.

"Jestem przekonana, chociaż nie jest to pewne, że transport odbędzie się tą samą drogą. Mamy nadzieję, że również poprzez nasze kontakty z państwami członkowskimi zdołamy sprawnie przeprowadzić ewakuację" - powiedziała Fotyga.

W nocy z wtorku na środę do Polski wróciło 214 Polaków ewakuowanych z Libanu. Polacy zostali przewiezieni do Syrii, a stamtąd podróżowali dalej samolotami. W środę wiceminister spraw zagranicznych Stanisław Komorowski zapowiedział, że w Bejrucie będzie nadal działać polska placówka dyplomatyczna.

Minister zaznaczyła, że Polska zajęła w sprawie konfliktu w Libanie wspólne stanowisko z Unią Europejską. Dodała, że rozbrojenie struktur takich, jak Hezbollah jest koniecznością, co wyraża m.in. jedna z rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

"Ubolewamy nad rozmiarami konfliktu, ubolewamy nad ofiarami. Mamy dobre stosunki z państwami muzułmańskimi i chcemy to zachować, ale mamy też świetne, strategiczne stosunki z Izraelem i stwierdzamy, że Izrael ma prawo do samoobrony. Proszę pamiętać, że początkiem tego konfliktu były porwania izraelskich żołnierzy" - podkreśliła Fotyga.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)