Notowania

prywatyzacja
03.11.2009 12:21

Drugie podejście do sprzedaży Polmosów

Ministerstwo chce sprzedać 85 proc. akcji Polmosów w Bielsku-Białej i w Józefowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały: Polmos)

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosi potencjalnych inwestorów do udziału w przetargu na zakup 85 proc. akcji Polmosów w Bielsku-Białej i w Józefowie - powiedziała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Według wiceszefowej resortu skarbu, jest szansa na zakończenieprywatyzacji tych dwóch spółek jeszcze w tym roku. Jak oceniła, będzie to jednak zależało od złożonych ofert.

Na początku kwietnia MSP przerwało prywatyzację obu firm.

W przypadku wytwórni wódek w Bielsku-Białej nie udało się wyłonić inwestora, który dałby satysfakcjonującą ofertę. Zakończono więc negocjacje z firmami Alti Plus z Krakowa (dystrybutorem krajowych oraz importowanych wyrobów alkoholowych) oraz Solanum z Chojnic (firmą działającą na rynku alkoholi).

Zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży Józefowa związane było z nowelizacją ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. W związku ze zmianą ustawy MSP będzie mogło zbyć 85 proc. akcji tej spółki, a nie jak było do tej pory 75 proc. _ - Ustawa pozwala sprzedać wszystkie akcje spółki - 85 proc. inwestorowi i 15 proc. pracownikom _ - wyjaśniła Schmid.

Firma doradcza Access z Warszawy przygotowała wycenę tych dwóch Polmosów. MSP nie ujawnia jej wysokości.

Tagi: prywatyzacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz