Notowania

solidarność
07.06.2011 13:12

Duda: Nie będzie palenia opon w Warszawie

Demonstracja Solidarności 30 czerwca w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności")

*Podczas demonstracji Solidarności zaplanowanej na 30 czerwca w Warszawie nie będzie palenia opon - zadeklarował w Poznaniu Przewodniczący NSZZ _ Solidarność _ Piotr Duda. *

_ - Będzie to demonstracja, podczas której chcemy, aby przebiły się nasze postulaty, a nie obrazki z negatywnych zachowań. Pokazaliśmy, że możemy demonstrować w inny sposób podczas ogólnopolskiej akcji pikietowania Urzędów Wojewódzkich 25 maja i ten styl chcemy kontynuować _ - powiedział Duda.

W maju przed 16 Urzędami Wojewódzkimi związkowcy protestowali przeciw polityce rządu, która - według nich - prowadzi do wzrostu cen i bezrobocia oraz zubożenia społeczeństwa. Domagali się też ustawowego zwiększenia płacy minimalnej do 50 proc. średniej płacy.

Według rzecznika związku Wojciecha Gumułki marsz zaplanowany na 30 czerwca rozpocznie się na placu Piłsudskiego, stamtąd związkowcy przejdą pod Sejm. Przemarsz zakończy się pod Kancelarią Premiera Rady Ministrów.

Podczas poznańskiego posiedzenia KK związkowcy omówią proponowane zmiany w prawie pracy; ważną częścią obrad ma być też dyskusja na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych i stosunku do nich Solidarności.

_ Nie określimy się w sprawie poparcia konkretnych partii politycznych. Członkowie naszego związku czytają gazety, słuchają radia i doskonale wiedzą, który polityk jak się przez cztery lata zachowywał i jakie partie pokazały, że widzą ważną rolę związków zawodowych _ - powiedział Duda.

_ - Skupimy się na proponowaniu pewnych osób, w jednomandatowych okręgach w wyborach do Senatu, gdzie będzie można promować osoby merytoryczne, czyli dobrych kandydatów a nie partie polityczne _ - dodał.

Podczas posiedzenia głosowane mają być też uchwały dotyczące sytuacji w spółce _ Ursus _ oraz w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego. **


Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t132538.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sniadek;nikt;tak;bardzo;nie;ignorowal;ludzi;jak;ten;rzad,12,0,838412.html) Śniadek: Nikt tak bardzo nie ignorował ludzi, jak ten rząd Rząd ma kłopoty z budżetem, nie większe niż miliony rodzin ze swoimi budżetami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t128703.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/duda;politycy;nie;powinni;ustalac;plac,66,0,751426.html) Duda: Politycy nie powinni ustalać płac Solidarność będzie wnioskowała o zmianę sposoby określania płacy minimalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t97071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarnosc;nie;poprze;zadnej;partii,207,0,751311.html) Solidarność nie poprze żadnej partii Związek zamierza popierać konkretnych kandydatów do Sejmu i Senatu.
Tagi: solidarność, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz