Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dymisja rosyjskiego ministra finansów

0
Podziel się:

Zasugerował mu to prezydent Dmitrij Miedwiediew, po tym jak Kudrin zapowiedział, że nie chce pracować w jego przyszłym rządzie.

Dymisja rosyjskiego ministra finansów
(ec.europa.eu)

Aleksiej Kudrin podał się do dymisji. Zasugerował mu to prezydent Dmitrij Miedwiediew, po tym jak Kudrin (na zdjęciu) zapowiedział w weekend, że nie chce pracować w jego przyszłym rządzie.

Dekret o dymisji Kudrina podpisał wczoraj prezydent Miedwiediew, który wcześniej zasugerował, że powinien on ustąpić ze stanowiska, skoro odmawia wejścia w skład rządu.

Zobacz także: Zobacz, jak Miedwiediew pyta ministra o dymisję (ang.):

_ - Jeśli nie zgadza się pan z polityką prezydenta, którą realizuje rząd, ma pan jedną możliwość: podać się do dymisji. Jeśli pan uważa, że były rozbieżności, może pan złożyć dymisję tu i teraz. Takie deklaracje, zwłaszcza jeśli są złożone w USA, są niestosowne i nie mają uzasadnienia _ - powiedział Miedwiediew do Kudrina na spotkaniu w Dmitrowgradzie.

_ - Musi pan bardzo szybko zdecydować i dać mi dzisiaj odpowiedź: odchodzi pan, gdyż rozbieżności, o których pan mówił, nie istnieją, i wtedy powinien pan to wytłumaczyć, lub jeśli one istnieją, nie widzę innego rozwiązania _ niż dymisja - oznajmił prezydent Kudrinowi lodowatym tonem.

Po odpowiedzi Kudrina, że faktycznie istnieją między nimi rozbieżności i musi porozumieć się w tej sprawie z premierem Władimirem Putinem, Miedwiediew odparł: _ Może pan się poradzić kogo chce, ale dopóki jestem prezydentem, to ja podejmuję tego rodzaju decyzje _.

Kudrin, który od 11 lat uchodzi za gwaranta stabilności gospodarczej Rosji i jest bliskim współpracownikiem Putina, powiedział 24 września dziennikarzom w Waszyngtonie, że _ nie widzi siebie w nowym rządzie _. - _ Sprawa polega nie tylko na tym, że nikt mi tego nie proponował. Myślę, że rozbieżności nie pozwalają mi wejść do tego rządu _ - oznajmił.

Swoje stanowisko Kudrin wyjaśnił istniejącymi _ rozbieżnościami z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem w kwestii polityki gospodarczej _. Według jego słów, dotyczą one _ wzrostu wydatków na cele militarne _ i _ wydatków socjalnych _.

Miedwiediew zaproponował 24 września, aby premier Władimir Putin kandydował w wyborach prezydenckich w marcu 2012 roku. Ten z kolei wystąpił z inicjatywą, by po przyszłorocznych wyborach Miedwiediew stanął na czele nowego rządu.

Czytaj więcej o polityce w Rosji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;miedwiediew;wyznaczyl;termin;wyborow;do;dumy,52,0,899124.html) Kogo poprą Rosjanie? Miedwiediew decyduje W wyborach weźmie udział tylko siedem partii politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niewazne;kto;bedzie;prezydentem;rosji,90,0,884826.html) "Osoba prezydenta Rosji nie ma znaczenia" Szef londyńskiego Centre for European Reform, Charles Grantiewiele uważa, że po wyborach prezydenckich w Rosji niewiele się zmieni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t75821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostre;slowa;doradcow;kremla;o;putinie,186,0,881594.html) "Pozostanie Putina u władzy to katastrofa" Ich zdaniem, jeśli Dmitrij Miedwiediew nie będzie startował w wyborach prezydenckich, wywoła to rozległy kryzys.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)