Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sławomir nowak
22.11.2013 16:44

Dymisja Sławomira Nowaka. Premier: to wystarczający gest

Tak premier komentuje sugestie, że były już minister transportu powinien zrzec się funkcji pełnionych w partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Odejście Sławomira Nowaka (na zdjęciu) z rządu i gotowość do zrzeczenia się immunitetu to wystarczający gest - powiedział premier Donald Tusk pytany, czy były minister powinien zrezygnować z funkcji, które pełni w PO. Zastrzegł, że Nowak musi możliwie szybko oczyścić się z dwuznaczności czy zarzutów.

Nowak jest szefem Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, podobnie jak inni przewodniczący regionów zasiada w zarządzie krajowym partii. W ostatnich dniach Nowak złożył rezygnację z funkcji ministra transportu, złożył też oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu. To efekt prowadzonego od maja śledztwa ws. złożenia przez niego niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych.

Premier pytany, czy Nowak powinien zrezygnować z funkcji w partii podkreślił, że były już minister transportu _ bardzo szybko podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska do czasu wyjaśnienia sprawy _.

_ - Natomiast w klubie i w partii nie pełni w tej chwili funkcji krajowych, centralnych. Gotowość do zrzeczenia się immunitetu, aby jak najszybciej sprawę wyjaśnić, jest w mojej ocenie gestem wystarczającym _ - dodał Tusk.

_ - Ale Sławomir Nowak będzie musiał na pewno bardzo precyzyjnie, możliwie szybko, niezależnie od postępu prac w prokuraturze, oczyścić się z tych dwuznaczności czy zarzutów _ - zaznaczył premier.

Wniosek o uchylenie Nowakowi immunitetu jest efektem prowadzonego od maja śledztwa ws. złożenia przez niego niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Minister transportu w kolejnych dokumentach składanych od listopada 2011 do marca 2013 r. nie wykazał zegarka renomowanej firmy, który - jak wynika z dwóch opinii biegłego - był wart minimum 17 tys. zł (przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł).

Czytaj więcej w Money.pl
Nowak zrzeka się immunitetu. Jest pismo Pismo będzie jeszcze opiniowane przez komisję regulaminową.
Jest wniosek o uchylenie immunitetu Nowaka Prokurator generalny wysłał do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego zdymisjonowanemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi.
"Jestem uczciwy i nie będę utrudniał śledztwa" Sławomir Nowak mówi o sobie _ człowiek honoru _ i zapowiada wniosek o uchylenie immunitetu.
Tagi: sławomir nowak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz