Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.07.2005 12:31

Dzieci z Biesłanu gośćmi warszawskiego Ratusza

Dwieście trzydzieścioro dzieci z Biesłanu spędza wakacje w Polsce. Kilkanaścioro z nich odwiedziło warszawski Ratusz, wymieniono się prezentami. Dzieciom w Polsce podoba się wszystko.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwieście trzydzieścioro dzieci z Biesłanu spędza wakacje w Polsce. Kilkanaścioro z nich odwiedziło warszawski Ratusz, wymieniono się prezentami.

Dzieciom w Polsce podoba się wszystko. Szczególnie zapamiętały smoka wawelskiego i kopalnię soli w Wieliczce. Trochę się martwią, że już w piątek rozpoczną trzydniową podróż pociągiem do domu.

Pobyt zorganizowała Caritas Polska, która niosła pomoc mieszkańcom Biesłanu od pierwszych dni po zamachu terrorystycznym w tamtejszej szkole, kiedy podczas inauguracji roku szkolnego zginęło kilkaset osób, w tym wiele dzieci.

W przekonaniu dyrektora Caritas Polska - księdza Adama Derenia - najważniejsze jest odbudowanie w dzieciach wiary w drugiego człowieka.

Akcję Caritasu dofinansowały władze Warszawy. Wiceprezydent stolicy Robert Draba bardzo wysoko ocenił pomysł zaproszenia dzieci do Polski. Ma nadzieję, że następne grupy jeszcze do nas przyjadą.

Dzieci z Biesłanu spędzają wakacje także w Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze i Gdańsku.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz