Notowania

włochy
16.11.2011 07:51

Dzięki premierowi kupują jego pizzę

Pizza na cześć Mario Montiego robi furorę w Neapolu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pizza na cześć desygnowanego na premiera Włoch Mario Montiego (na zdjęciu) robi furorę w Neapolu. - _ To pizza nadziei _ - powiedział jej pomysłodawca Gino Sorbillo.

Jest to oryginalna odmiana tradycyjnej margherity - z sosem pomidorowym, bazylią i mozzarellą - tyle, że w tym przypadku ser ten nie jest rozłożony na całym placku. Z mozzarelli utworzono na pizzy duży napis, zawierający nazwisko przyszłego premiera: Rimontiamo, czyli: składamy na nowo.

Zobacz, jak wygląda słynna pizza (włos.):

_ - Liczymy na to, że nowy rząd będzie prosty, dobry i odpowiedni, jak neapolitańska pizza _ - podkreślił pizzaiolo, czyli piekarz pizzy Gino Sorbillo. Przyznał, że w jego pizzerii przysmak dedykowany Mario Montiemu od razu wywołał entuzjazm.

_ - Ludzie byli za to wściekli, kiedy zaprezentowaliśmy im pizzę z napisem "Berlusca" _ - dodał, nawiązując do kolokwialnego skrótu nazwiska poprzedniego premiera Silvio Berlusconiego.

Czytaj o nowym premierze Włoch
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t190319.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/monti;pociagnal;wall;street;w;gore,237,0,967405.html) Jego osoba zaważyła na nastrojach inwestorów Nowy włoski premier daje nadzieję na rozwiązanie włoskiego kryzysu. Czyżby inwestorzy zaczęli w to wierzyć?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t190286.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/monti;zapowiada;szybkie;powolanie;nowego;rzadu,206,0,967374.html) Właśnie decydują się losy włoskiego rządu Wczoraj i dzisiaj Mario Monti prowadził konsultacje w sprawie powołania gabinetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t190286.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nowy;premier;wloch;polska;w;europie;pierwszej;predkosci;strefa;euro;z;tylu,72,0,966472.html) Polska pierwszej prędkości, strefa euro z tyłu Desygnowany na premiera Włoch Mario Monti mówiąc niedawno o grożących UE podziałach sugerował, że pewne kraje poza strefą euro, jak Polska, mogą być tą Europą, która popędzi z większą prędkością dzięki międzynarodowej konkurencyjności ich gospodarek.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz