Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dzierżoniów otrzymał nagrodę Google eMiasto

0
Podziel się

Dolnośląskie miasto zostało laureatem nagrody, za to, że działające w nim małe i średnie przedsiębiorstwa najaktywniej korzystają z internetu.

Dzierżoniów otrzymał nagrodę Google eMiasto
(Robert Scoble/cc/flickr)
bErwixhN

Dzierżoniów został laureatem nagrody Google eMiasto, przyznawanej miejscowościom, w których małe i średnie przedsiębiorstwa najaktywniej korzystają z internetu. Burmistrz miasta odebrał dziś statuetkę.

Dzierżoniów jako zdobywca Google eMiasta należy do czołówki polskich miast poniżej 100 tys. mieszkańców, które wyróżniają się wysokim poziomem aktywności przedsiębiorców w sieci. Nagroda została wręczona w biurze Google Polska we Wrocławiu.

Ranking eMiast powstał w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego przez firmę badawczą IPSOS, w którym przedsiębiorcy odpowiadali na pytania związane z ich działalnością w internecie.

bErwixhP

Kryteria, jakimi kierowano się przy tworzeniu zestawienia to m.in. fakt posiadania przez firmy własnej strony internetowej, dostosowania jej do użytkowników urządzeń mobilnych, np. smartfonów czy tabletów, prowadzenie działań sprzedażowych za pośrednictwem sklepu internetowego, prowadzenie działań reklamowych w internecie czy obecność w serwisach społecznościowych. Wcześniej tytułem Google eMista została uhonorowana Wieliczka i Kraków.

Jak powiedział burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, rozwój lokalnej przedsiębiorczości to ważny punkt w programie działań prowadzonych przez miasto. _ Wierzymy, że to właśnie dzięki infrastrukturze i narzędziom internetowym usprawniającym prowadzenie firmy przedsiębiorcy z Dzierżoniowa mogą zwiększać swoją konkurencyjność na rynku krajowym, a nawet zdobywać rynki zagraniczne. Chcemy ich w tym wspierać _ - dodał.

Jak powiedział Piotr Zalewski z Google Polska, to dobrze, że polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet jako narzędzie pracy. _ Niestety nadal większość z nich nie wykorzystuje potencjału internetu w kontekście dotarcia do szerokiego grona klientów oraz skutecznych działań reklamowych. Tymczasem potencjał ten jest ogromny. Internet jest dziś dla Polaków głównym źródłem informacji na temat interesujących ich zagadnień, w tym poszukiwanych produktów i usług. Firma, która dostarcza im te informacje w sposób przyjemny i przystępny, automatycznie wygrywa z konkurencją _ - ocenił.

Tymczasem, jak wynika z badania _ Internetowa Rewolucja bez Granic _, przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC, przedsiębiorcy w Polsce nadal nie postrzegają internetu jako narzędzia ekspansji i rozwoju własnej firmy. Natomiast coraz częściej wykorzystują sieć do działalności biznesowej. Wiąże się to przede wszystkim z wykorzystaniem jedynie poczty elektronicznej, podczas gdy stronę internetową posiada niewiele ponad połowa polskich małych i średnich przedsiębiorstw.

bErwixhV
Czytaj więcej w Money.pl
Google podał dane. Robi to 55 milionów ludzi Co miesiąc 55 milionów ludzi na świecie wpisuje do wyszukiwarki internetowej słowo " Bóg" , a 37 milionów " Kościół" - podaje Google.
Tak powstają zdjęcia Google Street View Street View uruchomiono w 2007 r.. Od tego czasu wykonano dziesiątki milionów zdjęć, dokumentując najciekawsze i najtrudniej dostępne miejsca w 50 krajach, na siedmiu kontynentach.
Oto sposoby na dobrą pozycję w Google Zastosowanie tych porad spowoduje radykalny wzrost szansy na uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce.
bErwixiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)