Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
04.10.2013 09:35

Dziesiątki skarg po manifestacji w Meksyku

Pracownicy Centrum Dla Praw Człowieka nagrywali zatrzymania uczestników demonstracji, na co policja odpowiedziała agresją

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

1/8

fot: PAP/EPA

Komisja Praw Człowieka w Mexico City dostała 21 skarg w związku z manifestacjami w 45. rocznicę protestów studenckich na Tlatelolco. Poszkodowanymi są pracownicy instytucji stojących na straży praw człowieka oraz przedstawiciele mediów, w tym dziennikarze AFP.
W czasie manifestacji pracownicy Centrum Dla Praw Człowieka nagrywali zatrzymania uczestników demonstracji, na co policja odpowiedziała agresją. Aktywiści zostali pobici. _ Policja na zaczepki anarchistów odpowiedziała gazem łzawiącym i kamieniami. Wielu manifestujących, niekoniecznie anarchistów, zostało rannych _ - mówi Polskiemu Radiu Karina Vincente, jedna z uczestniczek wydarzenia. Obrońcy praw człowieka uczestniczyli w manifestacji jako obserwatorzy.

Poszkodowani w manifestacji poprosili również, by Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego udostępniło nagrania z kamer monitoringu, które będzie można wykorzystać jako dowód w śledztwie.

W wyniku starć pomiędzy policją i anarchistami 2 października rannych zostało ponad 50 osób, zatrzymano około 100. Manifestacja upamiętniała wydarzenia z 1968 roku, kiedy na placu Tlatelolco doszło do masakry studentów. Według władz zginęło wówczas około 40 osób, podczas gdy inne źródła mówią o ponad 200 zabitych. Sprawcy wydarzenia do dziś nie zostali ukarani.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz