Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś obrady Senatu. Zagłosują w sprawie "Mieszkania dla Młodych"

0
Podziel się:

Sprawdź, czym jeszcze zajmą się senatorowie.

Dziś obrady Senatu. Zagłosują w sprawie "Mieszkania dla Młodych"
(senat.gov.pl)
bEEiZdWZ

Senatorowie będą głosować między innymi nad ustawą o pomocy państwa w zakupie pierwszego mieszkania przez osoby do 35. roku życia i nowelizacjami ustaw: o policji, Karta Nauczyciela oraz Prawo o ruchu drogowym.

We wrześniu Sejm uchwalił ustawę w sprawie rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Pomoc państwa w nabyciu pierwszego nowego mieszkania ma polegać na dofinansowaniu wkładu własnego oraz spłacie części kredytu. O dopłatę będą mogły się ubiegać także osoby, które kupią mieszkanie od dewelopera lub zbudują dom jednorodzinny.

Zgodnie z ustawą rodzina bezdzietna i singiel dostaną od państwa 10 proc. ceny mieszkania. Jeśli rodzina lub osoba samotna ma potomstwo, dofinansowanie wyniesie 15 proc. Jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu lokalu urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko - można będzie liczyć na dodatkowe 5 proc. Dopłatą ma być objęte maksymalnie 50 m kw. mieszkania lub domu o powierzchni odpowiednio do: 75 m kwadratowych i 100 m kw.

bEEiZdXb

Ponadto rodzina z trójką dzieci będzie mogła kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym o powierzchni większej o 10 m kwadratowych niż przewiduje to MdM. Dofinansowanie państwa dotyczyłoby 50 m kwadratowych lokalu.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEiZdXC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)