Notowania

e-administracja
21.09.2009 06:46

E-administracja rusza w styczniu

Na początku przez internet będzie można załatwić ponad sto spraw urzędowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

Będą to na przykład zgoda na wycięcie drzewa, zgłoszenie budowy ogrodzenia, zezwolenie na psa agresywnej rasy, zgoda na zatrudnienie cudzoziemca, czy umorzenie lub rozłożenie na raty mandatów.

_ Gazeta Wyborcza _ informuje, że elektroniczna rewolucja w administracji to także koniec zmuszania nas, byśmy po kilka razy wpisywali w formularzach te same dane.

Od 2011 roku będą też wprowadzone nowe dowody osobiste zawierające podpis elektroniczny.
Zgodnie z nowymi przepisami, jeżeli jakakolwiek instytucja publiczna ma lub może uzyskać elektronicznie dostęp do naszych danych, to nie ma prawa żądać podawania tych danych raz jeszcze.

Według zapewnień rządu, przyszły rok to dopiero początek informatyzowania urzędów. W 2011 roku ma powstać centralna baza danych, w której tylko po wpisaniu numeru PESEL będzie można znaleźć wszelkie informacje i załatwić sprawy urzędowe.

* [ **E**-urzędy dla wszystkich. Koniec z elektronicznym podpisem ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/e-urzedy;dla;wszystkich;koniec;z;elektronicznym;podpisem,116,0,454516.html )
* [ Czy warto wprowadzać **e**-głosowanie w Polsce? ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/czy;warto;wprowadzac;e-glosowanie;w;polsce,208,0,454096.html )
* [ **e**-PUAP: dużo błędów i uchybień ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/e-puap;duzo;bledow;i;uchybien,110,0,447598.html )
Tagi: e-administracja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, e-biznes, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz