Notowania

służba zdrowia
06.02.2010 07:31

E-rewolucja w służbie zdrowia polegnie z braku pieniędzy?

Zapisane w budżecie 800 mln zł wystarczy tylko na rejestr centralny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

Zapisane w budżecie 800 mln zł wystarczy tylko na rejestr centralny. Szpitale i przychodnie nie mają środków, żeby się do niego przyłączyć.

Nie wiadomo, skąd miałyby pochodzić fundusze na nowy system identyfikacji pacjentów i dystrybucji recept - pisze _ Gazeta Wyborcza _ .

Gazeta, powołując się na ekspertów Konfederacji Pracodawców Polskich, zauważa, że rząd ma osiemset milionów złotych - z czego 85 procent da Unia Europejska.

Bukiel: Zapaść w szpitalach jest na rękę politykom
Starczy to jednak tylko na stworzenie centralnego systemu. Lekarze prowadzący prywatne praktyki, szpitale i apteki będą musieli zapłacić za systemy informatyczne i przeszkolenie personelu z własnych środków.

Będzie to niemała suma: razem miliard dwieście milionów złotych. Z wyliczeń ekspertów wynika, że mały szpital będzie musiał wydać 250 tysięcy złotych, duży - aż półtora miliona. Szpitale już teraz przestrzegają, że nie mają skąd wziąć takich pieniędzy. A system według rządowych założeń ma być gotowy za cztery lata.

* [ Służba zdrowia - im więcej dostaje, tym bardziej zadłużona ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sluzba;zdrowia;-;im;wiecej;dostaje;tym;bardziej;zadluzona,36,0,346660.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz