Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EBC zadecydował o stopach procentowych

0
Podziel się

Stopy procentowe w strefie euro pozostały na niezmienionym poziomie.

EBC zadecydował o stopach procentowych
(MPD01605/CC/Flickr)
bEgINuet

Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w czwartkowym komunikacie.

Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi nadal 1,50 procenta. Bank podwyższył ją w tym roku o 25 punktów bazowych na kwietniowym oraz lipcowym posiedzeniu. Wcześniej, przez 22 miesiące, pozostawała bez zmian na poziomie 1,0 procenta.

Analitycy spodziewali się, że EBC utrzyma w czwartek stopy procentowe na obecnym poziomie. O 14.30 we Frankfurcie odbędzie się konferencja prasowa prezesa EBC Jeana-Claude'a Tricheta.

bEgINuev
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t74289.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/raty;kredytow;we;frankach;na;razie;nie;wzrosna;gorzej;z;euro,226,0,807906.html) Raty kredytów we frankach na razie nie wzrosną. Gorzej z euro Polacy zadłużeni w euro zapłacą raty wyższe nawet o sto złotych, bo szef Europejskiego Banku Centralnego Jean Claude Trichet boi się inflacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t123858.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ebc;podjal;decyzje;w;sprawie;stop;w;eurolandzie,93,0,727389.html) EBC podjął decyzję w sprawie stóp w eurolandzie Jean-Claude Trichet podkreśla, że mimo dobrych sygnałów wzrasta niepewność na rynku.
bEgINueW
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)