Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: 24 policjantów zabitych w zasadzce na Synaju

0
Podziel się:

Bojownicy uzbrojeni w rakietowe granatniki przeciwpancerne, zaatakowali dwa policyjne mikrobusy na Synaju.

Egipt: 24 policjantów zabitych w zasadzce na Synaju
(PAP/EPA.)
bETNONWt

Bojownicy podejrzani o przynależność do radykalnego ruchu islamistycznego zaatakowali na półwyspie Synaj mikrobusy z egipskimi policjantami i zabili 25 z nich w sposób przypominający egzekucję - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.Re belianci zatrzymali dwa pojazdy, w których znajdowali się funkcjonariusze niebędący akurat na służbie, kazali im położyć się na ziemi i zastrzelili. Dwóch policjantów zostało rannych.

Policjanci byli ubrani po cywilnemu - poinformowali anonimowo przedstawiciele służb bezpieczeństwa nieupoważnieni do rozmów z mediami.

Według innej wersji podawanej przez światowe agencje bojownicy, uzbrojeni w rakietowe granatniki przeciwpancerne, zaatakowali mikrobusy przejeżdżające przez wioskę w pobliżu przejścia granicznego Rafah, między Egiptem a palestyńską Strefą Gazy. Doniesienia o ataku przypominającym egzekucję powtórzyła jednak również egipska telewizja państwowa.

bETNONWv

Od obalenia 3 lipca wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego na Synaju niemal codziennie dochodzi do ataków, za którymi stoją domniemani bojownicy. Agencja AFP szacuje, że w samym regionie północnego Synaju zbrojne grupy islamistyczne zabiły w tym czasie 49 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

BBC przypomina, że od rozbicia w środę obozowisk zwolenników Mursiego w Kairze w całym Egipcie zginęło ponad 830 osób, w tym 70 policjantów i żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa rekomendacja MSW w sprawie Egiptu Po niej wyjazdy do Egiptu mogą odwołać kolejni touroperatorzy.
Unia odbierze Egiptowi 5 mld euro? Może dojść do zawieszenia środków, które Egipt miał otrzymać jako wsparcie na drodze demokratycznych reform.
bETNONWW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)