Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Policja rozprawi się z sympatykami Mursiego?

0
Podziel się:

Jak podaje Reuters, powołując się na źródła rządowe i policyjne, do takiej akcji przeciwko okupującym plac Rabaa al-Adawiya ma dojść jutro nad ranem.

Egipt: Policja rozprawi się z sympatykami Mursiego?
(PAP/EPA)
bEEGVuet

Egipska policja ma podjąć działania przeciwko zwolennikom obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego. Jak podaje Reuters, powołując się na źródła rządowe i policyjne, do takiej akcji przeciwko okupującym plac Rabaa al-Adawiya ma dojść jutro nad ranem.

W Kairze w kilku miejscach od ponad miesiąca demonstrują zwolennicy obalonego prezydenta. Według informacji anglojęzycznej arabskiej gazety _ Asharq Al-Awsat _, władze chcą ograniczyć do minimum ewentualne ofiary po stronie sympatyków Bractwa Muzułmańskiego.

Dziennik dodaje również, że najważniejsi egipscy politycy są podzieleni w sprawie sposobu interweniowania. Tymczasowy premier Hasan El-Beblawi oraz głównodowodzący armią generał Abdel-Fattah El-Sisi opowiadają się za bezpośrednią konfrontacją. Natomiast tymczasowy prezydent Adli Mansur oraz jego zastępca Mohammed ElBaradei skłaniają się ku bardziej pokojowemu rozwiązaniu demonstracji.

bEEGVuev

Wysoko postawiony oficer policji powiedział agencji Reutera, że funkcjonariusze będą rozstawieni wokół protestujących od świtu. - _ To będzie początek procedur, które ewentualnie doprowadzą do rozproszenia manifestujących _- dodał. Wcześniej Al Jazeera donosiła, że protestującym na placu Rabaa Al-Adawiya odcięto prąd.

Protesty w obronie Mursiego w Kairze

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/protesty-w-obronie-mursiego-w-kairze-g632423.html)

Na początku lipca egipska armia odsunęła od władzy prezydenta Mohammada Mursiego. Doprowadzono do tego po gwałtownych protestach, w których uczestniczyły miliony Egipcjan. Politykowi wywodzącemu się z Bractwa Muzułmańskiego, część społeczeństwa zarzucała islamizację kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
W tej akcji mogą zginąć tysiące ludzi Być może dojdzie do rozmów zwaśnionych stron w Egipcie. Mediacji chce podjąć się wielki imam meczetu Al Azhar, największego autorytetu w świecie sunnickiego islamu.
"Działania armii mogą pogorszyć sytuację" Zachód musi być przygotowany na stanowcze działania wobec wojskowych, jeśli znów dojdzie do rozlewu krwi - ocenia dziennik New York Times.
Loty do Egiptu coraz częściej odwoływane W samolotach do Egiptu w ciągu ostatnich trzech dni, liczba pasażerów spadła o ponad połowę.
bEEGVueW
KOMENTARZE
(0)